استقرار بازرسان در وزارت نیرو برای بررسی دلایل قطعی برق - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 44848
  پرینتخانه » اخبار, سیاسی تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۴۰۰ - ۱۲:۱۷ |
حجت‌الاسلام‌ درویشیان خبر داد؛

استقرار بازرسان در وزارت نیرو برای بررسی دلایل قطعی برق

رئیس سازمان بازرسی کل کشور گفت: پیرو مأموریت رئیس قوه قضائیه درباره بررسی دلایل قطع برق در کشور، بازرسان سازمان با یک برنامه بازرسی فوق‌العاده در وزارت نیرو مستقر شده‌اند.
استقرار بازرسان در وزارت نیرو برای بررسی دلایل قطعی برق

حجت‌الاسلام والمسلمین حسن درویشیان با اشاره به نگرانی‌ها درباره قطع سراسری برق در کشور گفت: وزارت نیرو باید افزایش مصرف را از قبل پیش‌بینی می‌کرد تا این‌طور غافلگیر نشود.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور با تأکید بر کار کارشناسی سازمان گفت: نگاه سازمان بازرسی کل کشور به موضوعات کارشناسی است و به‌هیچ‌وجه پیش‌داوری نمی‌کنیم. اما اگر به کوتاهی برسیم و اگر سوء جریانی رخ داده باشد حتماً پیگیری می‌کنیم.

درویشیان با اذعان بر اینکه تولید برق، یک موضوع فرا بخشی است افزود: دستگاه‌های دیگر نیز در این حوزه مسئول هستند که از آن‌ها نیز توضیح خواهیم خواست. باید مشخص شود که کوتاهی شده یا محذوراتی وجود داشته است. ازاین‌رو به دلیل حساسیت موضوع و با دستور رئیس قوه قضائیه یک برنامه بازرسی فوق‌العاده در دستور کار سازمان است و هم‌اکنون بازرسان سازمان در وزارت نیرو مستقر هستند.

این عضو شورای عالی قوه قضائیه با اشاره به مشترک بودن مأموریت رئیس قوه قضائیه در خصوص بررسی دلایل قطع سراسری برق با دادستانی کل کشور گفت: طی مذاکره‌ای که با دادستان کل کشور داشتم قرار شد با حضور نماینده دادستان کل کشور یک کار مشترک انجام شود و ازاین‌رو لازم است وزارت نیرو همکاری لازم را داشته باشد تا بتوانیم در یک فضای کارشناسی این موضوع را بررسی کنیم و در کوتاه‌ترین زمان ممکن گزارش آن را ارائه دهیم.

رئیس سازمان بازرسی کل کشور در بخش دیگر از سخنان خود با تأکید بر استفاده از ظرفیت انرژی تجدید پذیر هم گفت: متأسفانه در حوزه انرژی تجدید پذیر پیشرفت خوبی نداریم و بخش خصوصی در این حوزه اعتمادی به دولت ندارد. به نظر می‌رسد اگر در این حوزه دولت تمرکز بیشتری داشته باشد،  بخشی از مشکلات تولید برق مرتفع خواهد شد.

استخراج غیرقانونی رمز ارزها یکی از دلایل قطعی برق است

رضا اردکانیان وزیر نیرو نیز در ادامه این دیدار ازجمله دلایل قطعی برق را افزایش بار مصرف شبکه به دلیل گرمای زودهنگام هوا و همچنین استخراج غیرقانونی رمز ارزها عنوان کرد.

در بخش دیگر این نشست وزیر نیرو و برخی از معاونین وی به سوالات رئیس سازمان بازرسی کل کشور در خصوص اقدامات وزارتخانه در برخورد با مزرعه‌های غیرقانونی رمز ارزها، شرایط استفاده از مازوت در نیروگاه‌های برق، وضعیت فعلی شبکه سراسری برق و موعد اتمام قطعی برق پاسخ دادند.

در این نشست «معاون نظارت و بازرسی امور اقتصادی» و «بازرس کل امور نیرو و ارتباطات» سازمان بازرسی کل کشور و برخی معاونین وزیر نیرو حضور داشتند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.