ارزآوری؛ اینبار با صنایع دفاعی - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 28233
  پرینتخانه » سیاسی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۰ شهریور ۱۳۹۹ - ۷:۳۱ | 376 بازدید |
رئیس گروه ژئوپليتیک مراکز راهبردی عنوان کرد:

ارزآوری؛ اینبار با صنایع دفاعی

امیر محمد حسن نامی، رئیس گروه ژئوپليتیک مراکز راهبردی جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با «رسالت» در مورد ارز آوری صنایع دفاعی و کمک قدرت دفاعی به حل مشکلات اقتصادی کشور، اظهار داشت: پایه های استقلال یک کشورمی تواند  براساس قدرت نظامی، دفاعی و اقتدار دفاعی یک کشور بنا شود که طی 40 سال گذشته این امر به خوبی نشان داده شده است.
ارزآوری؛ اینبار با صنایع دفاعی

امیر محمد حسن نامی، رئیس گروه ژئوپليتیک مراکز راهبردی جمهوری اسلامی ایران در گفت‌وگو با «رسالت» در مورد ارز آوری صنایع دفاعی و کمک قدرت دفاعی به حل مشکلات اقتصادی کشور، اظهار داشت: پایه های استقلال یک کشورمی تواند  براساس قدرت نظامی، دفاعی و اقتدار دفاعی یک کشور بنا شود که طی ۴۰ سال گذشته این امر به خوبی نشان داده شده است.
وی ادامه داد: اگر امروزه کشوری در مسائل دفاعی مقتدر نباشد،  بایستی تابع و یا دست نشانده باشد.
رئیس گروه ژئوپليتیک مراکز راهبردی جمهوری اسلامی ایران  افزود: این‌که جمهوری اسلامی ایران طی ۴۰ سال گذشته توانسته براساس اقتدار توان دفاعی بر استقلال کشور بیفزاید به دو دلیل است یکی به خاطر رهنمودهای مقام معظم رهبری که مبنا و اساس در جهان اسلام و هم در جمهوری اسلامی ایران است  و دوم این‌که صنعتگران دفاعی ما توانسته اند تولیدات و نیازمندی های ایران را که صرفا دفاعی و پیشگیرانه است و تهاجمی نیست را تولید کنند.
امیرصصصنامی گفت: جمهوری اسلامی ایران توانست در سال های گذشته به‌ویژه در بحث توان موشکی که یک دفاع پیشگیرانه است،  حرف خود را بزند و اقتدار خود را به جهان و به ویژه به استکبار جهانی ثابت کند.
وی با بیان این‌که امروزه صنعت دفاعی یک صنعت قدرتمند می‌باشد و بر پایه و اساس بسیاری از صنایع در کشور بنا شده است، تصریح کرد: تاکنون رسم بر این بوده که یک فناوری جدید ابتدا وارد صنعت دفاعی و نظامی شود که پس از آن وارد سایر صنایع و مبنایی برای پیشرفت یک کشور قرار گیرد،  خوشبختانه ما در این جهت نه تنها توانمندی های خوبی داریم بلکه  صنعت دفاعی ما می تواند به سایر کشورها نیز کمک کند.
رئیس گروه ژئوپليتیک مراکز راهبردی جمهوری اسلامی ایران افزود: جمهوری اسلامی ایران به عنوان  بنای ایستادگی و استقلال در جهان  به یک نمونه و شاخص برای سایر کشورهایی که می خواهند بر اقتدار و استقلال خود بیفزایند تبدیل شده است.وی با بیان این‌که صنعت دفاعی ما می تواند یکی از زمینه های بسیار ارزنده در بحث ارزآوری برای کشور محسوب شود،  بیان کرد: اساس جمهوری اسلامی ایران کمک به کشورهایی است که می توانند در مقابل استکبار بایستند و روش جمهوری اسلامی ایران در مبارزه با مستکبرین را مبنا و شاخص قرار دهند؛ که یکی از این کشورها می‌تواند حتی از کشورهای آمریکای جنوبی از جمله ونزوئلا باشد.
امیر نامی با بیان این‌که جمهوری اسلامی ایران با قدرت مقابل آمریکایی ها ایستاده است،  خاطرنشان کرد: امروز استکبار به جز زبان زور، زبان دیگری را نمی فهمد لذا این توانمندی دفاعی ما باید روز به روز قوی تر شود که خوشبختانه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اعم از ارتش و سپاه در بالاترین حد توان دفاعی خود قرار دارند.
رئیس گروه ژئوپليتیک مراکز راهبردی جمهوری اسلامی ایران با اشاره به برجام، افزود:  ما نباید هیچ نگاهی به مذاکرات و یا دیپلماسی با کشور مستکبری مثل آمریکا داشته باشیم.
وی خاطرنشان کرد: از زمان شهادت «سردار سپهبد قاسم سلیمانی» آمریکایی ها دیگر روز خوش ندیدند لذا ما هم باید برای مقابله با آمریکا تا آخرین لحظه بایستیم.
امیر نامی در پایان خاطر نشان کرد: در آینده‌ای نه چندان دور شاهد اقتدار جمهوری اسلامی ایران در همه زمینه‌ها خواهیم بود.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.