ادغام موارد موازی و یکپارچگی سامانه‌های شفافیت ضروری است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 92302
  پرینتخانه » اقتصادی, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - ۶:۵۵ |
جعفر قادری، عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی:

ادغام موارد موازی و یکپارچگی سامانه‌های شفافیت ضروری است

جعفر قادری، نماینده مردم شیراز و رزقان و عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی در تشریح اثرات ایجاد سامانه‌های شفافیت و ابزارهای نظارتی شکل‌گرفته از سوی دولت برای تثبیت و کنترل قیمت‌ها به خبرنگار «رسالت» عنوان کرد: به طورحتم به سبب ایجاد سامانه‌های شفافیت از احتکار و انباشت‌های بی‌دلیل محصولات موردنیاز مردم جلوگیری خواهد شد.
ادغام موارد موازی و یکپارچگی سامانه‌های شفافیت ضروری است

جعفر قادری، نماینده مردم شیراز و رزقان و عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی در تشریح اثرات ایجاد سامانه‌های شفافیت و ابزارهای نظارتی شکل‌گرفته از سوی دولت برای تثبیت و کنترل قیمت‌ها به خبرنگار «رسالت» عنوان کرد: به طورحتم به سبب ایجاد سامانه‌های شفافیت از احتکار و انباشت‌های بی‌دلیل محصولات موردنیاز مردم جلوگیری خواهد شد. افزون براین به‌موجب سامانه‌های شفافیت بر نقل و انتقالات مالی نظارت خواهد شد و مصرف‌کننده منتفع خواهد شد. 

وی درباره اثرات شفافیت سیستم‌های مالی کشور افزود: هرآنقدر که سیستم مالی شفاف شود، به همان اندازه بازار‌ اثرات خوبی خواهد پذیرفت و برای مصرف‌کننده نیز نتایج کنترل و تثبیت قیمت پدید خواهد آمد. 
قادری بابیان اینکه سامانه‌های شفافیت می‌تواند نتایج بسیار خوبی را رقم بزند، تصریح کرد: تعدد سامانه‌های شفافیت می‌تواند موجب شکل‌گیری نتیجه معکوس گردد. بنابراین علی‌رغم اثرات حائز اهمیت ناشی از تشکیل و ایجاد سامانه‌های شفافیت، باید به تعداد و نحوه عملکردشان توجه داشت. 

عضو کمیسیون برنامه‌وبودجه مجلس شورای اسلامی بابیان اینکه باید از شکل‌گیری سامانه‌های‌موازی و کم‌اهمیت جلوگیری کنیم، همچنین خاطرنشان کرد: باید به‌گونه‌ای عمل شود که سامانه‌های موازی و کم‌اهمیت با یکدیگر ادغام و از تعدادشان کاسته شود. بی‌شک ادغام سامانه‌ها می‌تواند روند فعالیتی تولیدکنندگان را تسهیل کند. 

نماینده مردم شیراز و رزقان به تشریح قانون مدیریت داده‌ها پرداخت و بابیان اینکه‌ مجلس درصدد تسهیل‌گری برای مدیران است، متذکر شد: تعدد سامانه‌ها می‌تواند موجب شکل‌گیری اختلال درروند کاری تولیدکنندگان شود و سردرگمی‌ پدید آورد. قانون مدیریت داده‌ها به تصویب مجلس شورای اسلامی رسیده است؛ به‌موجب این قانون، سامانه‌ها تحت کنترل دستگاه‌های ذی‌ربط قرار خواهند گرفت و خلاء‌های موجود پر خواهند شد. تلاشمان این است که سامانه‌های موازی و اقدامات ازاین‌دست شکل نگیرد. باید از بروز مشکلات جلوگیری کنیم و مدیریت مدیران را با تسهیل‌گری روبه‌رو سازیم. 

او در پایان بابیان این‌که شفافیت گزارشات می‌تواند موجب بهر‌ه‌گیری دقیق از منابع کشور شود،  یادآور شد: به‌موجب ایجاد سامانه‌های شفافیت و ادغام سامانه‌های موازی، امر‌ مدیریت برای مدیران تسهیل خواهد شد چراکه کلیه گزارشات دقیق می‌گردد و اطلاعات نیز  شفاف خواهد شد. شفافیت گزارشات می‌تواند موجب بهر‌ه‌گیری دقیق از منابع کشور شود.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.