اتاق بازرگانی یک سرمایه اجتماعی است - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 82755
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۱۵ اسفند ۱۴۰۱ - ۱۶:۱۲ |
در نشست خبری ائتلاف اتاق شفاف تاکید شد

اتاق بازرگانی یک سرمایه اجتماعی است

در این نشست که احمد پور فلاح، رضا حریری، عبدالهیان و احسان ثقفی به عنوان سخنگویان ائتلاف اتاق شفاف اهداف و برنامه های این ائتلاف را تشریح کردند.
اتاق بازرگانی یک سرمایه اجتماعی است

در این نشست که احمد پور فلاح، رضا حریری، عبدالهیان و احسان ثقفی به عنوان سخنگویان ائتلاف اتاق شفاف اهداف و برنامه های این ائتلاف را تشریح کردند.

همچنین امیر حسین کاوه و سید حمید حسینی نیز به عنوان نامزد های انتخابات هیات نمایندگان اتاق حضور داشتند.

آنچه که از سوی سخنگویان این ائتلاف مطرح شد ترمیم و بازسازی چهره مخدوش اتاق بازرگانی و بازگردانی اعتبار افراد عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی، مطالبه گری منطقی و کارشناسی شده و استیفای حقوق از دست رفته بخش خصوصی، بازگردادن اتاق به جایگاه اصلی خود و همچنین ریل اقتصاد وهزینه کرد بودجه اتاق برای امور زیر بنایی و آموزشی وپیگیری مواردی چو. ن واردات و صادرات و تمامی خلاهایی که تاکنون وجود داشته، همچنین اعلام کلیه صورت های مالی اتاق به صورت شفاف رد سایتن اتاق، اتاق های سراسر کشور را همچون حلقه ای بهم متصل خواهیم کرد و برای اتاق وقت خواهیم گذاشت.

 

اتاق بازرگانی یک سرمایه اجتماعی است

اعضای این نشست اعلام کردند که اتاق بازرگانی یک سرمایه اجتماعی و متعلق به همه است و باید راه را برای ورود همه اشخاصی که کار تجارت انجام میدهند باز کرد و با دولت تعامل بهتری داشت.

در این نشست اعلام شد که اعضا یاین ائتلاف از همه طیف اقتصادی و اجتماعی هستند اما با توجه به ضرورتی که احساس می شود برای اقتصاد باید همه این طیف ها به هماهنگی برسیم تا بتوانیم منجی اقتصاد باشیم و با تعامل بیشتر و بهتر با دولت مسیر را برای رونق اقتصادی هموار کنیم.

 

منتقد منصف دولت هستیم

در این نشست در پاسخ به پرسشی در خصوص چگونگی تعامل با دولت و دلیل پیوستن آل اسحاق به این ائتلاف مطرح شد که، ما اگر در اتاق بازرگانی به وظیفه خود درست انجام دهیم می توانیم از دولت نیز بخواهیم تا بدرستی به وظایف خود عمل کند و برای تعامل دولت با اتاق نیز باید شخصی که مورد اعتماد و وثوق دولت است در نظر گرفته شود تا بتوان این رابطه را ترمیم کرد.

 

چرا اتاق شفاف؟ 

سخنگوی ائتلاف اتاق شفاف، علت انتخاب این نام را برنامه برای چهارسال اقتصاد کشور و تمرکز کامل بر شفافیت‌‌، حضور قابل رصد در صحنه بین‌الملل و همچنین زیر ذره‌بین مردم در سیاست‌گذاری را علت انتخاب این نام عنوان کرد.

 

جامعه خبرنگاری برای بیداری جامعه ضرورت دارد

در ادامه نشست، در خصوص مطالبه‌گری و شفافیت اضافه کردند، جامعه خبرنگاری در همه حوزه‌ها و بخش ها نظیر اقتصاد، سیاست و اجتماع برای بیداری جامعه ضرورت دارد.

در ادامه سخنگو اتاق شفاف از علل تشکیل این ائتلاف و حضور در این انتخابات را مواردی نظیر، اعتبار دادن به اتاق، شفافیت و کارآمدی و استفاده از نیروهای جوان و کارآمد است.

 

توجه به تولید و صنعت

با توجه به اینکه اکثر اعضا این لیست متشکل از تولیدکنندگان و فعالان اقتصادی است، این لیست توجه ویژه‌ای به تولید و صنعت دارد، چرا که دوای امروز اقتصاد کشور حرکت و پیشرفت در حوزه تولید است.

 

در ادامه لیست اتاق شفاف، در دهمین دوره انتخابات اتاق‌های بازرگانی، صنایع، معاون و کشاورزی را مشاهده می کنید.

 

|
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.