آینه کاری منزل و آینه کاری دیوار پشت تلویزیون - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 68138
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۳۰ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۴:۰۶ |

آینه کاری منزل و آینه کاری دیوار پشت تلویزیون

در طراحی دکوراسیون داخلی منازل ایده‌های بسیار متنوعی قابل اجرا است. برخی از این ایده‌ها با پیشرفت تکنولوژی، خلق شده‌اند و برخی دیگر قدمت و دیرینه طولانی دارند. قطعا چنین ایده‌ها و هنرهایی که بتوانند پس از سال‌ها افراد را مجذوب خود کنند؛ از زیبایی خاصی برخوردار هستند.
آینه کاری منزل و آینه کاری دیوار پشت تلویزیون

در طراحی دکوراسیون داخلی منازل ایده‌های بسیار متنوعی قابل اجرا است. برخی از این ایده‌ها با پیشرفت تکنولوژی، خلق شده‌اند و برخی دیگر قدمت و دیرینه طولانی دارند. قطعا چنین ایده‌ها و هنرهایی که بتوانند پس از سال‌ها افراد را مجذوب خود کنند؛ از زیبایی خاصی برخوردار هستند. آینه کاری دقیقا یکی از هنرهای قدیمی در طراحی دکوراسیون داخلی است که پس از گذشت سال‌ها جایگاه خود را در صنعت آینه دکوراتیو و معماری داخلی حفظ کرده است. هرچند امروزه بر تنوع طرح‌های آینه کاری افزوده شده و به فراوانی در طراحی دکوراسیون مدرن، مورد استفاده قرار می‌گیرد؛ اما اصالت آن به سال‌ها قبل برمی‌گردد. در واقع طراحان امروزی بر اساس اصول و قواعد خاصی از این هنر استفاده می‌کنند و به‌همین دلیل زیبایی آن را چند برابر کرده‌اند.

آینه کاری چیست؟

همان طور که از نام آن مشخص است؛ در این هنر زیبا با آینه سر و کار دارید. این هنر یک ایده فوق العاده خاص و زیبا برای طراحی دکوراسیون داخلی منزل و سایر ساختمان‌ها از جمله تالارهای پذیرایی، کافه‌ها، هتل‌ها و مکان‌هایی از این دست می‌باشد که در آن از تکه‌های کوچک و بزرگ آینه و چسباندن آن به دیوار یا سقف، اشکال بسیار متنوع و جلوه بصری منحصر به فردی ایجاد می‌شود. هنرمند آینه کار در این هنر شیشه‌ها را به شکل‌های مختلف برش داده و بر اساس طرح‌های از پیش تعریف شده و یا طرح‌های ذهنی آن‌ها را به قسمت مشخصی از دیوار می‌چسباند. به این ترتیب یک فضای درخشان و خیره کننده خلق می‌کند که بازتاب نور در آن این درخشش و زیبایی را چند برابر می‌کند‌. ایده و هنر آینه کاری از لحاظ ایمنی کاملا بهینه شده است. در واقع پوشش آینه در دیوار هیچ مشکلی از لحاظ ایمنی ایجاد نمی‌کند.

استفاده از قطعات شکسته آینه در خلق یک اثر هنری زیبا در واقع نوعی هنر سنتی و کلاسیک شناخته می‌شود که به مرور با ایده‌های خلاقانه هنرمندان ایرانی عجین شده و امروزه در سبک مدرن با تنوع طرح بالا اجرا می‌شود. ذات آدمی همواره در طلب نور و درخشندگی است. به‌همین دلیل استفاده از آینه، انعکاس نور و درخشش آن در کنار هم، احساس رضایت را در ببیندگان این جلوه هنری ایجاد می‌کند. همین مسئله سبب تداوم این هنر تا به امروز شده و هم اکنون نیز به عنوان یک طراحی شیک و لاکچری در دکوراسیون‌های مختلف مورد استفاده قرار می‌گیرد. تفاوت سلیقه‌ها در استفاده از این هنر سبب شده افراد از آینه کاری در بخش‌های مختلف ساختمان استفاده کنند. هر چند در استفاده از این ایده محدودیتی وجود ندارد اما بهتر است برای اجرای این هنر با طراحان دکوراسیون داخلی مشورت کنید تا به این شکل زیبایی آن را چند برابر جلوه دهید.

نقش طراح دکوراسیون داخلی در آینه کاری

آنچه در پیاده سازی این هنر به آن زیبایی و جذابیت می‌بخشد؛ نحوه استفاده از تکه‌های آینه در ایجاد نقوش مختلف و به عبارتی ایده‌های طراحی فوق العاده ای است که در پس ذهن هنرمند آینه کار، نهفته است. این مسئله که هنر و ایده های هنری به خصوص هنر استفاده از آینه، زیبایی خیره کننده و جنبه لوکس بودن و لاکچری بودن دارد، غیر قابل انکار است. اما اگر آن را در جای درستی اجرا نکنید؛ زیبایی آن چندان به چشم نمی‌آید. به‌همین دلیل توصیه می‌شود قبل از اجرای این ایده و هر ایده هنری دیگری در طراحی دکوراسیون داخلی از متخصصین آن کمک بگیرید. طراحان دکوراسیون داخلی با تجربه و تخصص خود می‌توانند از تکه‌های آینه برای خلق یک دکور لوکس مدرن استفاده کنند.‌ هنر آینه کاری، فضا را به نوعی سبک و بزرگ‌تر جلوه می‌دهد که این مسئله در دکوراسیون داخلی آپارتمان‌های امروزی با فضای محدود بسیار مهم است.

نکته اینجا است زیبایی استفاده از آینه در دکوراسیون، زمانی مشخص می‌شود که اطراف آن شلوغ نباشد. به‌همین دلیل، آینه کاری در ستون‌ها جلوه بیشتری دارد چون معمولا اطراف ستون‌های مرکزی لوازم خاصی چیده نمی‌شود. با توجه به محدودیت فضا در آپارتمان‌ها و حجم زیاد لوازم منزل، اگر علم طراحی دکوراسیون را نداشته باشید در استفاده از این هنر زیبا به آنچه در ذهن خود تصور می‌کنید؛ نمی‌رسید. اهمیت مشاوره و استفاده از خدمات طراحان دکوراسیون داخلی در این شرایط بسیار کمک کننده است. یک طراح داخلی به خوبی می‌داند کدام قسمت از ساختمان برای پیاده سازی این هنر اصیل بهتر است. به‌عنوان مثال در قسمت‌هایی از ساختمان که نورگیر بهتری داشته و بازتاب نور بهتر انجام می‌شود؛ استفاده از آینه برای طراحی، انتخاب ایده آلی است. چون بازتاب نور، زیبایی آن را چند برابر می‌کند. با توجه به اینکه در طراحی مدرن از تکه‌های بزرگ آینه بیشتر استفاده می‌شود؛ می‌توان از این متریال به‌عنوان آینه قدی در راهروها استفاده کرد که ضمن ایجاد زیبایی، جنبه کاربری نیز دارد.

آینه کاری دیوار پشت تلویزیون

در پیاده سازی هر هنری در طراحی دکوراسیون داخلی، تنها جنبه شکوه و زیبایی مورد توجه قرار نمی‌گیرد؛ بلکه کاربردی بودن ایده هنری نیز بسیار حائز اهمیت است. آینه کاری نیز از قاعده مستثنا نیست و استفاده از آن در صنعت دکوراتیو به یک فاکتور مهم تبدیل شده است‌. این متریال هنری با بازتاب نور به صرفه جویی در انرژی نیز کمک می‌کند. این روزها استفاده از آینه برای طراحی فضا یا دیوار پشت تلویزیون، بسیار مورد توجه کاربران قرار گرفته است. بسیاری از افراد تصور می‌کنند که هرچه سایز تلویزیون خود را افزایش دهند؛ بر زیبایی آن نیز می‌افزایند. در حالی که تلویزیون در هر سایزی که باشد در نهایت یک قاب مشکی بی روح است. شاید تصاویر پخش شده از تلویزیون به آن روح ببخشند. اما قطعا شما نمی‌توانید در تمام طول شب و روز تلویزیون را روشن کنید. فراموش نکنید هنر زمانی زیبا است که نمایش داده شود. معمولا همه شما هنگام چیدمان لوازم منزل تلویزیون را در کانون خانه قرار می‌دهید. کانون خانه جایی است که بیشترین دید را دارد و بیشتر از سایر نقاط مورد استفاده قرار می‌گیرد. به‌همین دلیل برخی از افراد آینه کاری دیوار پشت تلویزیون را برای دکوراسیون منزل خود ترجیح می‌دهند.

به این ترتیب آینه کاری پشت تلویزیون یک انتخاب خلاقانه به نظر می‌رسد. چون با طراحی نقطه کانونی با استفاده از آینه به این بخش از خانه جلوه و شکوه خاصی می‌بخشید. حتی زیبایی آن در سایر نقاط منزل نیز تأثیرگذار است. از طرفی  احساس منفی که ممکن است از دیدن صفحه خاموش و سیاه تلویزیون در شما ایجاد شود؛ با دیدن زیبایی و شکوه خیره کننده پشت تلویزیون از بین می‌رود. همانطور که پیش‌تر گفتیم: استفاده از آینه در طراحی، فضا را بزرگ‌تر جلوه می‌دهد. بنابراین پیاده سازی این هنر در نقطه کانونی ساختمان سبب بزرگ‌تر نشان دادن خانه می‌شود. یک مزیت دیگر نیز که در استفاده از آینه پشت تلویزیون وجود دارد این است که از آنجا که دیوار و فضای پشت تلویزیون بیشتر مورد توجه قرار می‌گیرد؛ اگر عیب و ایراد و نقصی داشته باشد، سریع به چشم می‌آید. در حالی که تکه‌های آینه به خوبی این نقص‌ها را می‌پوشاند.

معمولا شما نیز زیباترین لوازم دکوراتیو و تزئینی خود را در اطراف تلویزیون قرار می‌دهید. هنر آینه کاری به اندازه کافی زیبا و خیره کننده است و جایی برای استفاده از لوازم تزئینی باقی نمی‌گذارد. استفاده از آینه در طراحی دکور پشت تلویزیون نه تنها هیچگاه از مد نمی‌افتد؛ بلکه هیچ ایده دیگری نمی‌تواند از جذابیت آن بکاهد. در حالی که سایر لوازم تزئینی، مدام در حال به روز شدن هستند و در قیاس با لوازم جدید زیبایی خود را از دست می‌دهند؛ عده‌ای اعتقاد دارند که اجسام مختلف می‌توانند از خود انرژی مثبت یا منفی ساطع کنند. آینه جزو آن دسته از اجسامی است که انرژی مثبت انتقال می‌دهد. حال اگر این انرژی در نقطه ثقل و کانون خانه باشد؛ انرژی بیشتری از دیدن آن دریافت می‌کنید. به‌همین دلیل استفاده از آینه در طراحی دکور پشت تلویزیون بسیار مورد توجه قرار می‌گیرد.

آینه دکوراتیو

منظور از آینه دکوراتیو در واقع آینه‌ای مدرن و شیک است که در شکل‌های متنوع در قسمت‌های مختلف خانه مورد استفاده قرار می‌گیرد. انواع آینه قدی، آینه گرد دیواری، آینه دکوراتیو گرد، آینه گرد چوبی و انواع آینه‌هایی که به صورت دیوارکوب هستند؛ جزو آینه دکوراتیو به شمار می‌روند. انواع آینه دکوراتیو به عنوان یک عنصر زیبایی بخش مورد توجه طراحان دکوراسیون مدرن قرار دارند. این آینه‌ها در طرح‌ها و اندازه‌های مختلف در محیط‌های مختلفی از جمله: منزل، تالارهای جشن و پذیرایی، دفاتر کار، اماکن تفریحی و غیره به کار گرفته می‌شوند. به عبارتی، نوع آینه دکوراتیو با توجه به محیط کاربری آن مشخص می‌شوند. با توجه به این مسئله باید در خرید آینه دکوراتیو برای آینه کاری محیط‌های مختلف باید به چند فاکتور مهم از جمله نوع کاربری آینه در محیط نصب آن، اندازه و شکل آینه، بودجه‌ای که می‌توانید به خرید آن اختصاص دهید‌ و موارد دیگر توجه کنید.

انواع آینه دکوراتیو

آینه‌های دکوراتیوی که در آینه کاری مدرن مورد استفاده قرار می‌گیرند از جهات مختلفی دسته بندی می‌شوند. این آینه‌ها به دو شکل سی ان سی و تراش‌دار تولید می‌شوند. آینه‌های سی ان سی آینه‌های یک پارچه‌ای هستند که طرح روی آن‌ها با دستگاه‌های مخصوصی هک شده است. در مقابل آینه‌های تراش‌دار از قبل به شکل‌های مختلف برش خورده اند و هنگام اجرا به صورت تکه تکه کنار هم قرار می‌‌گیرند. هر چند این دو نوع آینه در ظاهر تفاوت چندانی ندارند چون طرح آینه‌های سی ان سی به صورت شیار دار است. اما اگر بخشی از آینه ترک بردارد یا بشکند؛ ناچارید کل آینه را تعویض کنید. در حالی که در آینه دکوراتیو تراش دار کافی است تنها قسمت آسیب دیده را تعویض کنید. از طرفی طرح نهایی آینه‌های تراش ‌دار حاصل یک تلفیق و ترکیب از قطعات واقعی آینه است و قطعا زیبایی آن بسیار بیشتر خواهد بود. در تقسیم بندی آینه‌های دکوراتیو می‌توان انواع آینه‌های رنگی را جای داد. این آینه‌ها در رنگ‌های مختلف و متنوع مسی، طلایی، برنزی و غیره تولید شده و انتخاب‌های متنوعی را برایتان امکان پذیر می‌سازند.

نکات مهم در آینه کاری منزل

برای اینکه بتوانید یک تغییر اساسی در دکوراسیون داخلی خود ایجاد کنید؛ استفاده از آینه‌های دکوراتیو انتخاب ایده آلی است. شما می‌توانید با یک هزینه معقول به یک دکور مدرن و بسیار زیبا برسید. اما باید به چند نکته مهم دقت کنید تا زیبایی استفاده از آینه در طراحی داخلی بازتاب بهتر و بیشتری داشته باشد. قبل از هرچیزی باید با یک طراح حرفه‌ای مشورت کنید تا به انتخاب درستی در استفاده از آینه در طراحی برسید‌. گاهی یک آینه گرد دیواری یا یک آینه قدی ارزان برای ایجاد یک تحول خاص در دکوراسیون منزلتان، کفایت می‌کند و نیازی به صرف هزینه‌های دیگری برای طراحی دکوراسیون نیست. در نهایت برای اجرای هر طرحی که جهت آینه کاری مد نظر دارید؛ باید به خرید این متریال بپردازید. در خرید آینه دکوراتیو باید به کیفیت شیشه، ضخامت آن و متریال کار شده پشت آینه توجه کنید. هرچه کیفیت شیشه آینه بیشتر باشد انعکاس نور و تصویر در آن بهتر است.

ضخامت آینه نیز با توجه به نوع کاربری آن متغیر است. در مورد مواد مار شده در پشت آینه، باید بدانید که هرچه کیفیت این مواد بیشتر باشد؛ نمایش نور و تصویر در آینه بیشتر است. در نهایت آینه‌ای که تهیه می‌کنید باید از استانداردهای لازم برخوردار باشد.‌ در انتخاب سایر فاکتورها مانند نوع آینه، شکل و اندازه آن نیز دستتان برای انتخاب باز است و می‌توانید کاملا سلیقه‌ای عمل کنید. شناخت استاندارهای لازم برای هنر آینه کاری یک امر تخصصی  است. به‌همین خاطر در خرید آینه و نصب آن باید از هنرمندان متخصصی که در این حوزه هنری فعالیت می‌کنند؛ کمک بگیرید. در نهایت به شما توصیه می‌کنیم متریال لازم برای این پیاده سازی این هنر را از یک فروشگاه معتبر تهیه کنید.

آینه دکوراتیو تجسم

گروه صنعت و هنر “تجسم” برترین تولیدکننده و عرضه کننده انواع آینه‌های قدی، آینه گرد، آینه برنز، آینه دفرمه و آینه کاری منازل و مکان‌های عمومی و سایر آینه‌های دکوراتیو است. این مجموعه از سال ۱۳۸۴ فعالیت خود را آغاز کرده و هم اکنون در کارگاه تولیدی خود زیباترین و باکیفیت‌ترین آینه‌های دکوراتیو را تولید می‌کند. تیم حرفه‌ای تجسم  در راستای تولید ملی به خلق جلوه‌های بصری زیبا با آینه پرداخته و شما می‌توانید انواع این متریال‌های زیبا و جذاب را با بهترین قیمت و کیفیت از فروشگاه اینترنتی تجسم تهیه کنید. برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید به وب سایت این شرکت به آدرس اینترنتی https://tajasom.co مراجعه نمایید.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.