آینده تحصیلی فرزندت را تامین کن! - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 71587
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۰۶ شهریور ۱۴۰۱ - ۱۳:۵۱ |

آینده تحصیلی فرزندت را تامین کن!

کشور کانادا یکی از محبوب‌ترین مقصدها برای مهاجرت محسوب می‌شود. در حال حاضر افراد زیادی از سراسر دنیا از جمله ایران برای شروع یک زندگی جدید به این کشور مهاجرت می‌‌‌کنند‌. البته مهاجرت‌کردن به همین سادگی‌ها نیست و مدت زمانی زیادی طول می‌کشد که فرد بتواند خودش را با شرایط زندگی در آنجا وفق دهد.
آینده تحصیلی فرزندت را تامین کن!

آینده تحصیلی فرزندت را تامین کن!

کشور کانادا یکی از محبوب‌ترین مقصدها برای مهاجرت محسوب می‌شود. در حال حاضر افراد زیادی از سراسر دنیا از جمله ایران برای شروع یک زندگی جدید به این کشور مهاجرت می‌‌‌کنند‌. البته مهاجرت‌کردن به همین سادگی‌ها نیست و مدت زمانی زیادی طول می‌کشد که فرد بتواند خودش را با شرایط زندگی در آنجا وفق دهد. اگر قصد دارید با همسر و فرزندان خود به کانادا مهاجرت کنید، قطعا یکی از دغدغه‌های اصلی شما تحصیل فرزندتان در مدرسه ایرانی در کانادا ‌‌است. اگر نگران آینده تحصیلی فرزند خود در کشور کانادا هستید تا آخر این مقاله با ما همراه ‌باشید.

مشکلات تحصیل در مدرسه ایرانی در کانادا

خانواده‌هایی که تازه به کشور کانادا مهاجرت کرده‌اند برای تحصیل در کانادا با مشکلات بسیاری روبرو می‌شوند که یکی از آنها آینده تحصیلی فرزندشان است. خانواده‌هایی که فرزندان آنها در ایران بزرگ شده‌اند، قطعا نگرانی‌های بیشتری دارند و نمی‌توانند فرزندان خود را در هر مدرسه‌ای ثبت نام ‌‌کنند. با اینکه مدرسه‌های ایرانی زیادی در کانادا وجود دارد، اما با این‌حال خانواده‌ها استقبال زیادی از آنها نمی‌‌‌کنند. از جمله مشکلات تحصیل در مدرسه ایرانی در کانادا که خانواده‌ها ایرانی با آن مواجه می‌شوند شامل موارد زیر است:

عدم شناخت محیط مدرسه

همان‌طور که گفتیم مدرسه ایرانی در کانادا وجود دارد؛ اما خانواده‌ها به دلیل آشنا نبودن با محیط آن ترجیح می‌دهند که فرزند آنها در خانه ادامه تحصیل بدهد. متاسفانه تمام مدارس ایرانی در این کشور معتبر نیستند و برخی از آنها از نظر سطح علمی بسیار پایین ‌‌هستند و گزینه خوبی برای ادامه تحصیل فرزندتان محسوب نمی‌شوند.

عدم تحمل دوری فرزندان

زمانی که شما به یکی از کشورهای خارجی از جمله کانادا مهاجرت می‌کنید؛ قطعا دوری از دوستان و خانواده‌ برایتان سخت خواهد بود. مطمئنا فرزندان شما هم این احساس دوری را تجربه می‌‌‌کنند و ممکن است حتی علاقه‌ای به ادامه تحصیل در مدرسه ایرانی در کانادا نداشته‌باشند.

مسافت طولانی

توجه داشته‌باشید که یکی از مشکلات تحصیل در مدرسه ایرانی در کانادا این است که ممکن است در ایالتی که شما زندگی می‌کنید مدرسه ایرانی وجود نداشته‌باشد یا فاصله آن از منزل شما بسیار طولانی باشد. ازاین‌رو باید شما هزینه زیادی را بابت سرویس مدرسه پرداخت کنید که اصلا مقرون‌به‌صرفه نیست.

هزینه بالای تحصیل

هزینه بالای مدرسه ایرانی در کانادا یکی از مشکلاتی است که خانواده‌ها جهت ثبت نام فرزندشان در این مدارس با آن مواجه می‌شوند. خانواده‌هایی که می‌خواهند فرزندشان در مدارس ایرانی در کانادا تحصیل ‌‌کنند، باید هزینه زیادی پرداخت نمایند که اصلا مقرون به‌صرفه نیست. بسیاری از خانواده‌ها از جمله خانواده‌هایی که تازه به کشور کانادا مهاجرت کرده‌اند، ممکن است توانایی پرداخت شهریه بالای مدارس ایرانی را نداشته‌باشند؛ ازاین‌رو ثبت نام در مدارس آموزش آنلاین از راه‌دور بهترین راه‌حل است.

مزایای مدرسه آموزش آنلاین از راه دور

همان‌طور که مطالعه کردید تحصیل در مدرسه ایرانی در کانادا به یکی از چالش‌های اصلی خانواده‌ها تبدیل شده‌است. ولی با ثبت نام در مدارس آموزش آنلاین از دور دیگر خانواده‌های ایرانی، نگرانی بابت ادامه تحصیل فرزند خود نخواهند داشت. در ادامه می‌خواهیم شما را با مزیت‌های مدرسه آنلاین از راه دور اشاره کنیم.

  • یکی از مزایای مدرسه آموزش آنلاین از راه دور این است که دانش‌آموزان با ذوق بیشتری سر کلاس‌ها حاضر می‌شوند؛ زیرا دیگر لازم نیست برای حضور در کلاس‌های درس، خانه را ترک ‌‌کنند. آنها می‌توانند به‌راحتی در خانه و در اتاق خودشان مشغول به یادگیری شوند و همین باعث بازدهی بیشتر آنها نیز می‌گردد.
  • یکی دیگر از مزیت‌های کلاس‌های آنلاین از راه دور نسبت به مدرسه ایرانی در کانادا، کیفیت محتوای آموزشی است. معمولا مطالب آموزشی که در مدارس ایرانی در کانادا توسط معلمین تدریس می‌شود بسیار قدیمی هستند. در حالی‌که برای درک بهتر مفاهیم آموزشی باید از محتواهای به‌روز استفاده کرد؛ اما در کلاس‌های آنلاین از راه دور محتواهای آموزشی مخصوصا در مقطع دبیرستان و ‌‌پیش‌دانشگاهی که دانش آموزان برای شرکت در کنکور نیاز به مطالعه عمیق‌تر دارند، بسیار به‌روز و کاربردی ‌‌هستند. هم‌چنین در مدارس آموزش از راه دور برای درک مطالب درسی از فیلم، انیمیشن، تصاویر و غیره نیز استفاده می‌شود.
  • یکی دیگر از ویژگی‌های کلاس‌های آنلاین این است که درصورتی‌که دانش آموز بخواهد مطالب آموزشی ارائه‌شده توسط معلمین را دوباره مرور کند؛ می‌تواند به سامانه مراجعه نماید. اما در مدرسه ایرانی در کانادا معلمین برای درک بهتر محتوای آموزشی توسط دانش آموزان مجبور هستند که بیشتر وقت خود را صرف تکرار مباحث ‌‌کنند و کمتر به مشکلات درسی آنها رسیدگی می‌شود.
  • یکی از مزیت‌های آموزش آنلاین در مقایسه با مدرسه ایرانی در کانادا، انعطاف‌‌پذیری ساعات کلاس درسی است. هم‌چنین برای شرکت در کلاس‌های مجازی فقط به یک تبلت یا گوشی همراه و اینترنت نیاز است. در مدارس ایرانی در کشور کانادا دانش آموزان باید در زمان و روز مشخصی در کلاس‌ها حضور داشته‌باشند. قطعا این مقررات آموزشی در کلاس‌های حضوری برای دانش‌آموزان جذاب نیست و در آینده باعث کاهش اشتیاق آنها در یادگیری می‌شود.

مدرسه آموزش آنلاین از راه دور ثمین

مدرسه اینترنتی ثمین به‌عنوان یکی از برترین مدارس آنلاین ایرانی با بهره‌گیری از نیروهای متخصص و متعدد، خدمات باارزشی را در زمینه آموزش الکترونیکی ارائه می‌دهد. اگر نگران تحصیل فرزند خود در کشور کانادا هستید، به جای پرداخت هزینه بالا برای ثبت نام در مدرسه ایرانی در کانادا، می‌توانید فرزند خود را در مدرسه اینترنتی ثمین ثبت نام کنید. از خدمات برتر مدرسه اینترنتی ثمین می‌توان به محتوای آموزشی متنوع، دسترسی آسان، گزارش تحصیلی، نظارت مستمر آموزش، پشتیبانی آموزش، شخصی‌‌‌سازی مدرسه و دریافت مدرک رسمی برای دانش آموزان خارج کشور اشاره کرد. هم‌چنین به دانش آموزان بعد از پایان دوره تحصیلی مدرک دیپلم رسمی و مورد قبول آموزش و پرورش ایران اعطا می‌شود. به علاوه امکان ترجمه این مدرک به هر زبانی وجود دارد و در تمام کشورها معتبر است. از افتخارات این مجموعه می توان به این موضوع اشاره کرد که سردار آزمون و سعید عزت‌اللهی با کلاس‌های مجازی از این مدرسه فارغ‌التحصیل ‌شده‌اند.

جمع‌بندی

در این مقاله به مشکلات تدریس در مدرسه ایرانی در کانادا اشاره کردیم. همان‌طور که گفته شد یکی از چالش‌های اصلی خانواده‌هایی که تازه به کانادا مهاجرت کرده‌اند، تحصیل فرزندشان است؛ اما خوشبختانه امروزه با گسترش مدارس مجازی از راه دور دیگر نگرانی بابت این موضوع وجود ندارد. مدرسه آنلاین ثمین با سابقه درخشان، خدمات باکیفیتی را در عرصه آموزش الکترونیکی به دانش آموزان ایرانی مقیم کانادا ارائه می‌دهد. کافی‌ست به آدرس اینترنتی این مجموعه مراجعه کنید تا بیشتر با خدمات آن آشنا شوید.

| منبع خبر : محتوا این متن تبلیغاتی بوده و توسط رسالت رد یا تایید نمی شود
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.