آیا از مهم ترین عواملی که زوجین را تهدید به طلاق میکند‌ آگاهی دارید؟ - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 56463
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۲۵ آذر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۹ |

آیا از مهم ترین عواملی که زوجین را تهدید به طلاق میکند‌ آگاهی دارید؟

شاید شما اصلی ترین عوامل طلاق در جامعه امروزی را مشکلات اقتصادی بدانید.. در ادامه با نظر کارشناسان مشاوره آنلاین گپچه همراه باشید.
آیا از مهم ترین عواملی که زوجین را تهدید به طلاق میکند‌ آگاهی دارید؟

همانگونه که میدانید در زمان های گذشته‌ زندگی های زناشویی بسیار استوارتر بود و خیلی کم پیش می آمد که کسی طلاق بگیرد ولی در جامعه ی امروزی بارها به دلیل مشکلات اقتصادی، زیاد شدن برخی بیماری های روحی و روانی، رسانه های اجتماعی، مسائل مالی، نداشتن تفاهم و سازش و… شاهد جدایی و طلاق برخی زوجین از هم بوده ایم، طلاق به امری کاملا عادی تبدیل شده است ولی اگر بخواهیم بر اساس پرونده های طلاق افراد، عوامل طلاق آنها‌ را بررسی کنیم باید بگوییم که موارد زیر از عوامل طلاق به شمار می آیند.

– اعتیاد
– خیانت
– عدم رضایت از روابط جنسی
– عدم مهارتهای سازگاری
– عدم مسئولیت پذیری افراد

که از میان این موارد “عدم رضایت جنسی” از دلیل های مهم و اساسی طلاق به شمار میرود.

به گزارش وبسایت مشاوره آنلاین روانشناسی گپچه در رسالت نیوز و بر اساس آمارهای رسمی بدست آمده حدودا ۵۰ درصد از طلاق ها در كشورمان بخاطر نداشتن آگاهی درمورد مسائل جنسی و ناسازگاری جنسی میباشد.
ناسازگاری جنسی در برخی موارد اصلی ترین عامل طلاق بوده و در برخی موارد نیز بطور مستقیم و غیر مستقیم باعث طلاق زوجین میباشد؛ به زبان ساده تر باید بگوییم که ابتدا زوجین بخاطر ناسازگاری جنسی که دارند یکی از طرفین رابطه به دیگری خیانت میکند و در ادامه باعث فروپاشی زندگی زناشویی شان شده و طلاق رخ میدهد، اکثر کسانی که خیانت میکنند این مسئله را علت خیانت خود میدانند؛ برای جلوگیری و رفع مسائل و ناسازگاری های جنسی میتوانید از مشاوره جنسی آنلاین در هر زمان و مکان استفاده لازم را ببرید.

تفاوت جنسیتی:

از دیگر عواملی که وابسته به ناسازگاری های جنسی میباشد میتوان به شیوه ی تحریک جنسی در خانم ها و آقایان اشاره کرد که تماماَ با هم فرق دارند و اغلب تحریک جنسی در آقایان خیلی سریع اتفاق می افتد ولی در خانم ها دیرتر و تحریک در آقایان دوام کمی دارد و در خانم ها دوام بیشتری دارد.

از طرفی دیگر فرق هایی در روند و مرحله ارضای جنسی و عاطفی خانم ها و آقایان وجود دارد و به این صورت است که تحریک و ارضای خانم ها معمولا در خارج از اتاق خواب و حتی گاهی در روزهای قبل از آمیزش شروع میشود ولی آقایان برعکس هستند تحریک و ارضای آنها از داخل اتاق و تخت خواب شروع میشود؛ ولی متاسفانه خانم ها و آقایان از این تفاوت های جنسی همدیگر اطلاع کافی ندارند و در روابط جنسی خود به مشکلات زیادی بر میخورند؛ لازم است افراد برای کسب این اطلاعات از مشاوره جنسی و مشاوره تلفنی روانشناسی بهره ببرند و زندگی بهتری را تجربه کنند.

برخی از خانم ها و آقایان، معمولا طرف مقابل خود را با ملاک و معیارهای خود مورد سنجش قرار میدهند و آشنایی و آگاهی کاملی درمورد خواسته های یکدیگر ندارند، نمی دانند چه مسئولیتی در مقابل هم دارند و همدیگر را با صحبت کردن در مورد نیازها و خواسته هایشان مطلع نمیکنند؛ آقایان خواسته ها و رفتارهای خانم ها را مانند خواسته ها و نیازهای خودشان مجسم میکنند و خانم ها نیز همسر خود را بر اساس ملاک های زنانه خود مورد سنجش قرار میدهند، این مسئله را میتوان از مهم ترین عوامل اختلافات زناشویی و بی احساسی و دلزدگی جنسی و همچنین خیانت به شمار آورد.

معمولا زوجینی که فرکانس روابط جنسی شان با هم فرق دارد یعنی یکی از طرفین رابطه فشار زیادی را تحمل میکند و دیگری فکر میکند که مورد بی توجهی همسر قرار گرفته است، در زندگی خود دچار اختلافات و مشکلاتی خواهند شد و تصمیم به جدایی میگیرند، گاهی نیز زن و شوهری که سالها با هم زندگی کرده اند رابطه ی زناشویی خود را کسل کننده و تکراری میبینند و این مسئله باعث طلاق آنها میشود.

از دیگر عوامل طلاق اختلالات جنسی میباشد که ارتباط با سکس تراپ گپچه بهترین گزینه است

اختلالات جنسی:

از دیگر عامل طلاق زوجین میتوان به اختلالات جنسی اشاره کرد و این سوال معمولا پرسیده میشود که آیا اختلالات جنسی در زوجین درمان پذیر هستند؟

در پاسخ به این سوال باید گفت: به طور یقین تمامی اختلالات جنسی قابل درمان هستند و فقط شیوه های درمانی آنها با هم فرق دارد، انتخاب نوع درمان هر زوج به موارد زیر بستگی دارد:

– سن مراجعه کننده
– مدت زمان ازدواج
– علت بوجود آمدن اختلال
– آخرین شرایط رفتاری زندگی زناشویی
– شرایط پزشکی

نکته قابل توجه این است که افراد برای درمان اختلالات جنسی در زندگی زناشویی خود نباید به هیچ وجه طرف مقابل را مورد قضاوت قرار دهند و همسر خود را مقصر بدانند؛ مرد و زن هر دو باید باهم برای بهبود زندگی زناشویی خود کوشش کنند و پا به پای هم و تحسین و تشویق یکدیگر به نتیجه دلخواه برسند زیرا ناراحتی و دلسردی یکی از طرفین رابطه در دیگری نیز اثر گذاشته و عواقب منفی یا مثبتی به دنبال خواهد داشت. که برای بررسی بیشتر میتوانید با سکس تراپ گپچه در ارتباط باشید.

منبع: https://gapche.ir

|
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.