آوسبیلدونگ پرستاری - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 46761
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۱۶ تیر ۱۴۰۰ - ۱۱:۱۷ |

آوسبیلدونگ پرستاری

در این مقاله می خواهیم آوسبیلدونگ الست گروپ را مورد بررسی قرار دهیم. همراه ما بمانید.
آوسبیلدونگ پرستاری

در این مقاله می خواهیم آوسبیلدونگ الست گروپ را مورد بررسی قرار دهیم. همراه ما بمانید.

مقدمه

 یکی از بهترین روش های مهاجرت به کشور آلمان آوسبیلدونگ پرستاری است و این کشور به دلیل وجود استاندارد ها و مزایای بالا در تحصیل و مشاغل، مورد قبول بسیاری از مردم است.

در این راستا، مطالب زیر را ارزیابی می کنیم:

آوسبیلدونگ چیست؟

شغل پرستاری

انواع آوسبیلدونگ را بیان کنید.

 

 

آوسبیلدونگ چیست؟

زمانی که یک فرد به طور همزمان در یک دوره، هم کار می کند و هم مشغول به تحصیل است؛ به آن دوره آوسبیلدونگ می گویند. آوسبیلدونگ را نمی توان معادل فنی حرفه ای کشور ایران دانست. زیرا؛ دارای تفاوت های زیادی هستند و اکثرا آوسبیلونگ، غالب کار و مهارت علمی بر تئوری و درس و امتحان است.

تفاوت آوسبیلدونگ با فنی و حرفه ای ایران به این گونه است:

– زمانی که یک فرد مشغول گذراندن دوره آوسبیلونگ است؛ دستمزد دریافت خواهد کرد که مقدار این حقوق بستگی به کار مورد نظر دارد.

– مدرک پایانی این دوره دارای اعتبار جهانی است و بسیار بهینه و کاربردی است و زمان گذراندن این دوره حداکثر ۳ سال است که البته؛ با توجه به رشته انتخابی این عدد ممکن است بیشتر یا کمتر باشد.

بهتر است بدانید که آوسبیلدونگ برای دو گروه سنی متفاوت است. گروه سنی زیر۲۵ سال و گروه سنی بالای ۲۵ سال.

گروه افرادی که زیر ۲۵ سال سن هستند، می توانند با ارائه شرایط مناسب مالی و همچنین نمره حداقل (بی دو) در مدرک زبان آلمانی به سفارت، ویزای شش ماهه دریافت کنند که پس ازانتخاب موقعیت مناسب در آوسبیلدونگ، می توانند اجازه اقامت در کشور آلمان را دریافت نمایند. یکی از چالش های متقاضیان مهاجرت به کشور آلمان، اثبات تمکن مالی است. یعنی این که فرد متقاضی برای مهاجرت خود،  حداقل ۱۰۲۳۶ یورو در حساب خود داشته باشد و در زمان مصاحبه با سفارت، نامه  از طرف بانک و حساب خود تحویل دهد.

گروه افرادی که بالای ۲۵ سال هستند، نمی توانند از طریق ویزا اقدام نمایند و پس از پیدا کردن موقعیت مناسب، اجازه اقامت دریافت کنند. این افراد ابتدا باید موقعیت مناسب خود را پیدا نموده و سپس برای دریافت ویزا مراحل پیش رو را دنبال کنند.

شغل پرستاری

شغل پرستاری یکی از برترین مشاغل در کشور آلمان به شمار می آید و از جایگاه اجتماعی بسیار بالایی در این کشور برخوردار است. پرستاران،  مورد احترام ترین مردم این کشور می باشند. در واقع کشور آلمان با کمبود پرستار دربیمارستان ها ، مراکز درمانی و …. مواجه شده است و باعث شده که این کشور، کمبود خود را از نیروهای کشورهای دیگر جبران کند. در اینجا کسانی که مدرک تحصیلی خود را از کشورهای اروپایی و آمریکایی دریافت نکرده اند، باید دوره های پرستاری را که همان آوسبیلدونگ پرستاری است، بگذرانند.

شرایط قبولی در دوره های پرستاری به این صورت است که فرد مورد نظر، بایستی  دارای سن بین ۲۵ تا ۴۹ سال باشد و همچنین؛ حداقل سابقه ۲ سال کار در این رشته را داشته باشد و داشتن مدرک زبان و … هم از مدارک مورد نیاز است.

در رابطه با این شغل، یک پرستار خارجی در یک سال اول، شغل تمام وقت نخواهد داشت و به صورت نیمه وقت و دستیار مشغول به کار می شود. البته؛ این پرستاران خارجی دوره های فشرده آموزش زبان را طی خواهند کرد تا برای مسئولیت کامل این شغل آماده باشند.

با توجه به جایگاه بالا  و مهم بودن شغل پرستاری در کشور آلمان، این شغل  درآمد بسیار بالایی دارد و با بالارفتن سابقه کار، این دستمزد بیشتر خواهد شد.

معمولا زمانی بین ۶ ماه تا یک سال طول خواهد کشید تا با توجه به مدرک و شرایط، شما ویزای آوسبیلونگ پرستاری را دریافت نمایید و شما بعد از گذراندن دوره ۳ ساله آوسبیلدونگ پرستاری، در مراکز درمانی و بهداشتی استخدام شوید.

از جمله وظایف یک پرستار شامل (مراقبت از بیماران، دادن داروهای بیماران، حمایت و …) می شود و همچنین؛ کمک به پزشکان در شرایط مختلف برخی از وظایف شغل پرستاری است.

پس از این که دوره ۳ ساله به پایان رسید؛ اقامت ۲ ساله کاری دریافت خواهید کرد و پس از پایان اقامت دو ساله، می توانید اقامت دائم کشور آلمان را دریافت کنید.

انواع آوسبیلدونگ

« آوسبیلدونگ مدرسه ای»

در این دوره؛ بیشتر دروس، به صورت تئوری آموزش داده می شوند و ساعات دروس تئوری بیشتراز دروس عملی است. همچنین؛ این دوره در دانشکده های فنی و حرفه ای و یا کالج های حرفه ای برگزار خواهند شد.

«آوسبیلدونگ دو گانه»

در این نوع از آوسبیلدونگ ها، دروس به صورت تئوری و عملی آموزش داده خواهند شد و این دوره می تواند برای کسانی که سابقه کار و مدرک ندارند؛ بسیار پر کاربرد و مفید باشد و این دوره، از ۲ تا ۳ سال طول خواهد کشید و بیشتر این دوره بر خللاف دوره مدرسه ای، بیشتر به دروس علمی پرداخته خواهد شد.

«آوسبیلدونگ یک ساله»

این دوره همان طور که از نامش مشخص است، یک سال طول می کشد تا به پایان برسد و بیشتر مناسب مشاغلی چون آرایشگری، زیبایی و … است.

آوسبیلدونگ  پرستاری بهترین روش برای مهاجرت شما است. زیرا؛ هم می توانید با توجه به مدرک خود تحصیل کنید و هم حقوق بگیرید و پس از شروع کار، با بالا رفتن سابقه کار خود دستمزد بیشتری بگیرید و با توجه به شرایط بالای اجتماعی شغل پرستاری در آلمان، بهترین انتخاب شما در شغل است.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.