آمار باورنکردنی طلاق در سال ۱۴۰۰ به نقل از مشاورمود - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 65239
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۱۵ اردیبهشت ۱۴۰۱ - ۱۲:۱۰ |

آمار باورنکردنی طلاق در سال ۱۴۰۰ به نقل از مشاورمود

طلاق واژه تلخی است که این روزها به فراوانی در بین مردم شنیده می‌شود. واژه‌ای که به ختم یک زندگی و یک احساس می‌انجامد و اثرات جبران ناپذیر آن تا مدت‌ها و حتی تا سال‌های زیادی گریبان‌گیر خانواده‌ها خواهد بود. به طبع جامعه بشری نیز از این حس تلخ و گزنده در امان نخواهند ماند‌.
آمار باورنکردنی طلاق در سال ۱۴۰۰ به نقل از مشاورمود

 

طلاق واژه تلخی است که این روزها به فراوانی در بین مردم شنیده می‌شود. واژه‌ای که به ختم یک زندگی و یک احساس می‌انجامد و اثرات جبران ناپذیر آن تا مدت‌ها و حتی تا سال‌های زیادی گریبان‌گیر خانواده‌ها خواهد بود. به طبع جامعه بشری نیز از این حس تلخ و گزنده در امان نخواهند ماند‌. به همین دلیل است که خداوند در قرآن طلاق را زشت‌ترین امر حلال دانسته است. به نقل از مشاورمود در سال۱۴۰۰ به ازای سه ازدواج یک طلاق به ثبت رسیده و این میزان از آمار طلاق واقعا وحشتاک است. شاید این آمار تنها یک عدد محدود به نظر برسد، اما در واقعیت هزاران زندگی از هم پاشیده و هزاران کودک از گرمای خانواده محروم شده‌اند. در نهایت نیز جامعه‌ای پر از مشکلات خواهیم داشت که طلاق زمینه ساز آن‌ بوده است. در ادامه راجع به آمار طلاق و راه‌های کاهش آن صحبت خواهیم کرد.

آمار طلاق به نقل از مشاورمود

مشاوره ازدواج

ازدواج یکی از مهم‌ترین فاکتورها در روند طبیعی زندگی هر فردی است و یک انتخاب، تعیین‌کننده کیفیت ابعاد آن است. از آنجا که این انتخاب مهم در تمام ابعاد زندگی افراد تأثیر می‌گذارد، بهتر است قبل از ازدواج به مشاور مراجعه کنید. خدمات مشاوره ازدواج در کاهش آمار طلاق به شدت تأثیرگذار است. ازدواج و داشتن شریک زندگی که در تمام لحظات، متعهدانه در کنار یکدیگر باشید، یک احساس غریزی است و انسان ذاتا آن را می‌پسندد. حتی اگر شرایط زندگی افراد و اوضاع جامعه آن‌ها را از این سنت دور کند، باز هم می‌توان نیاز به ازدواج را در تک تک افرادی که از انجام آن دوری می‌کنند، مشاهده کرد. اگر از افراد در سنین مختلف راجع به ازدواج سوال کنید، با دیدگاه‌های مختلف و جالبی رو به رو می‌شوید. در نهایت می‌توانید به این نتیجه برسید که ازدواج سن مشخصی دارد و تا وقتی افراد به این سن نرسند، درکی از ازدواج نخواهند داشت.

هر فردی معیارهای خود را در ازدواج دارد؛ اما فرهنگ عمومی جامعه نیز در انتخاب این معیارها بی‌تأثیر نیست. به عنوان مثال جامعه دختران پوشیده و محجوب و پسران سر به زیر و مذهبی را می‌پسندد. در حالی که به معیارهایی چون اخلاق کمتر بها داده می‌شود و همین مسئله سبب می‌شود که در دو سه سال اول زندگی زوجین از اخلاق و رفتار هم آگاه شده و با هم به سازش نرسند. آمار طلاق نیز نشان می‌دهد که زندگی اکثر زوج‌ها بیش از یک الی دو سال دوام نمی‌آورد. با توجه به وجود اعتقادات مذهبی متفاوت در جامعه، نیاز به مشاوره ازدواج بیشتر احساس می‌شود. فراموش نکنید که هر چه آگاهی شما از مشکلات و چالش‌های زندگی مشترک بیشتر باشد، ازدواج موفق‌تری خواهید داشت و آمار طلاق نیز در جامعه کمتر می‌شود.‌ یک مشاور خوب می‌تواند به شما کمک کند که قبل از هر چیزی خودتان را بشناسید و خواسته‌های خود را شفاف سازی کنید.

قطعا اگر بدانید به دنبال چه چیزی هستید، بهتر می‌توانید شریک زندگی خود را انتخاب کنید. پس از آن نیز مشاور شما را با بایدها و نبایدهای زندگی مشترک آشنا می‌سازد. مشاوره ازدواج نقش بسیار مهم و پررنگی در کیفیت انتخاب شما برای زندگی آینده‌تان دارد و می‌تواند به طرز چشمگیری آمار طلاق و جدایی پس از ازدواج را کاهش دهد. این نکته را در نظر داشته باشید که هیچ مشاوری برای شما تصمیم‌گیری نمی‌کند و درستی یا نادرستی انتخاب شما را گوشزد نمی‌کند؛ بلکه آن بخش‌هایی از زندگی مشترک که حتی به ذهن شما خطور نمی‌کند را شفاف می‌سازد تا هیچ ابهامی برای‌تان باقی نماند. در واقع مشاور چشم شما را به روی بسیاری از نادیده‌ها باز می‌کند‌. بسیاری از زوجین تصور می‌کنند به خوبی یکدیگر را می‌شناسند و به همین دلیل نیاز به مشاور را در خود احساس نمی‌کنند. در حالی که مشاوره ازدواج برای همه زوج‌ها ضروری و مفید است و به شروع یک زندگی مشترک آگاهانه کمک می‌کند.

مشاوره خانواده در مشاورمود

مشاوره خانواده

خانواده مفهوم عمیقی است در قالب یک گروه کوچک که در آن احساس تعهد، وابستگی، عواطف و تمام شخصیت آدمی شکل می‌گیرد. خانواده بخش کوچک و بسیار مهمی از جامعه است و پدر و مادر پایه‌های آن را تشکیل می‌دهند‌. تربیت درست در خانواده به اصلاح یک جامعه می‌انجامد. با توجه به گستردگی امور تربیتی استفاده از خدمات مشاوره برای آشنایی با این امور بسیار ضروری و مهم است. ممکن است هر یک از افراد خانواده به عنوان عضوی از یک گروه در دوره‌های مختلف زندگی خود با چالش‌های متفاوتی رو به رو شوند که نیاز به مشاوره در آن‌ها احساس شود. به عنوان مثال ممکن است اعضای خانواده به واسطه تغییر نقش خود و قرار گرفتن در شرایط و جایگاه جدید دچار بحران‌های مختلفی شوند که مشاور خانواده می‌تواند به آن‌ها در رفع چالش‌ها کمک کند‌. گاهی نیز ممکن است مشکلات خانوادگی بالا گرفته و منجر به جدایی شود. در چنین شرایطی نیز استفاده از مشاوره خانواده نقش مهمی در کاهش آمار طلاق دارد.

مشاوره خانواده یا خانواده درمانی می‌تواند به رفع مشکلات خانواده‌ها کمک کند. به این صورت که به اعضای خانواده کمک می‌کند در شرایط دشوار بهتر یکدیگر را درک کنند و در فضای امن خانواده احساسات دشوار خود را مرتفع سازند. بیشتر خانواده‌ها در شرایطی به سراغ مشاور می‌روند که مشکلات یکی از اعضای خانواده، آن‌ها را تحت تأثیر قرار داده و سایر اعضا به دنبال رفع مشکل و چالش به وجود آمده باشند. مشاوره خانواده به روش‌های مختلفی از جمله ساختاری، راهبردی، استراتژیک، سیستمیک، فرا نسلی، آموزش روانی و غیره انجام می‌شود. در واقع هر شرایط حاکم بر کانون خانواده استراتژی خاصی برای درمان و رفع مشکل می‌طلبد یا به عبارتی برای همه افراد درمان یکسانی وجود ندارد. در نهایت آنچه که اهمیت دارد، انتخاب یک مرکز مشاوره خوب برای رفع چالش‌ها و مشکلات خانوادگی است.

مشاوره ازدواج در مشاورمود

مشاورمود

بسیاری از افراد از مراجعه به مشاور هراس دارند یا احساس شرم می‌کنند‌. در حالی که مشاور می‌تواند به غلبه بر همین احساسات نیز کمک کند. حال جالب است بدانید مشاورمود یک پلتفرم مشاوره آنلاین است که می‌تواند بین شما و بهترین مشاورها ارتباط برقرار کند. از آنجا که این روزها بیشترین آمار مشکلات خانوادگی مربوط به عدم سازگاری زوجین با یک دیگر است و آمار طلاق نیز بیشترین آمار مشکلات خانوادگی را به خود اختصاص داده، می‌توان لزوم استفاده از  بهترین مشاور و خدمات مشاوره ازدواج و خانواده را درک کرد. شما میتوانید برای رزرو مشاوره بر روی لینک زیر کلیک کنید. ‌مشاورمود در تلاش است با همکاری برترین تیم مشاوره خود به بهبود روابط خانواده‌ها و کاهش آمار طلاق کمک کند‌.

منبع: https://moshavermood.com/

 

| منبع خبر : رسالت به جهت تبلیغاتی بودن این مطلب را تایید یا رد نمی کند
برچسب ها
,
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.