آشنایی با روش های محتلف کاشت مو - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 55760
  پرینتخانه » اخبار دیگران تاریخ انتشار : ۱۶ آذر ۱۴۰۰ - ۱۹:۴۸ |

آشنایی با روش های محتلف کاشت مو

آیا تا به حال تجربه کاشت مو طبیعی را داشته اید؟ کاشت مو یک روش جراحی جدید به حساب می آید که در طول آن فولیکول های مو را از یک قسمت از بدن به یک قسمت طاس بدن انتقال می دهند. این روش در درجه اول برای درمان طاسی مردانه استفاده می شود.
آشنایی با روش های محتلف کاشت مو

 

 

آیا تا به حال تجربه کاشت مو طبیعی را داشته اید؟ کاشت مو یک روش جراحی جدید به حساب می آید که در طول آن فولیکول های مو را از یک قسمت از بدن به یک قسمت طاس بدن انتقال می دهند. این روش در درجه اول برای درمان طاسی مردانه استفاده می شود. در این روش کم تهاجمی، پیوندهای حاوی فولیکول های مو که از نظر ژنتیکی در برابر طاسی مقاوم هستند به پوست سر پیوند می خورند. از کاشت مو برای ترمیم مژه ها، ابروها، موهای ریش و حتی پر کردن جای زخم های ناشی از تصادفات یا جراحی مانند لیفت صورت و کاشت موهای قبلی نیز استفاده می شود.

اگر به فکر کاشت مو طبیعی با جدیدترین روش ترمیم مو هستید، کلینیک رویان سلامت بهترین خدمات در این زمینه را در اختیار شما قرار داده است. ممکن است این سوال ذهن شما را درگیر کرده باشد؛ آیا از کاشت مو راضی هستید؟ در ادامه مقاله با انواع روش های کاشت موی سر در ایران و جهان و همچنین بهترین روش کاشت مو در جهان آشنا خواهید شد.

کاشت موی طبیعی

یکی از عوامل مهم در افزایش جذابیت و زیبایی، برخورداری از موهایی پرپشت است؛ اما بسیاری از افراد به دلایل مختلف دچار ریزش مو می شوند و از این وضعیت ناراضی هستند. این افراد با انجام کاشت مو طبیعی، زیبایی و پرپشتی موهای خود را دوباره به دست می آورند.

پیوند موی طبیعی در حال حاضر تنها راه درمان و ترمیم موهای از دست رفته شما محسوب می شود. این پیوند در نواحی مختلف ازجمله سر، ابرو، ریش، سبیل و مژه قابل انجام است. این یک فرآیند جراحی است که شامل برداشتن فولیکول های مو از هر نقطه از بدن مانند صورت یا پاها و کاشت آنها روی قسمت های بدون مو است.

با انواع روش کاشت مو آشنا شوید

ریزش مو همچنان یکی از نگرانی های اصلی میلیون ها انسان در سراسر جهان به ویژه مردان است. علت ریزش مو ممکن است به عوامل مختلفی همچون تغییرات هورمونی، پیری، سابقه خانوادگی و حتی سوختگی بستگی داشته باشد. لازم به ذکر است هرچه ریزش مو از سنین کمتری شروع شود، شدت آن نیز افزایش می یابد.

روش های مختلفی در کاشت مو وجود دارد که پزشکان در سراسر جهان بسته به شرایط بیمار یکی از آن ها را انتخاب می کنند. خدمات رویان سلامت در این خصوص به شما کمک می کند که برای زیبایی خود ارزش بیشتری قائل شوید. به نظر شما کدام روش برای کاشت مو بهتر است؟

 • کاشت مو به روش FUE

این رویه نسبت به سایر روش ها جدید و محبوب تر است. آنچه در این روش اتفاق می افتد این است که رشته های مو از پشت و کناره های سر فرد در گروه های یک تا چهارتایی پیوند می شود. زیرا مو به این ترتیب، رشد طبیعی خواهد داشت. مزیت مهمی که این روش نسبت به سایر روش ها دارد این است که دوران نقاهت این روش بسیار کمتر بوده و بدون زخم های حاد است.

کاشت مو به روش FUE به عنوان ابزاری برای دستیابی به نتایج مشابه FUT، توسعه یافته است. این روش شامل برداشتن یک نوار بافتی از پشت سر نیست، بلکه شامل جمع آوری فولیکول های مو به طور مستقیم از پوست سر و قرار دادن آنها در برش های کوچک ایجاد شده در محل گیرنده است.

در حالی که تکنیک دقیق FUE نیاز به زمان بیشتری در جراحی دارد، این روش جای زخم خطی و مراقبت پیشرفته از زخم مورد نیاز FUT را از بین می برد. روش FUE همچنین زمان خرابی را کاهش می دهد.

اینفوگرافی کاشت مو به روش FUE

 • کاشت مو به روش FUT 

روش FUT برای کاشت مو، شامل برداشتن یک نوار از پوست با فولیکول های مو از ناحیه اهدا کننده است. پشت سر شما که موها نسبت به سایر ناحیه ها بیشتر است، کمتر در معرض طاسی قرار دارد. از این رو، گروه های کوچکی از بافت حاوی فولیکول های مو جدا شده و برای پیوند آماده می شوند.

در حالی که این اتفاق رخ می دهد، سوراخ های کوچک و منفردی در ناحیه گیرنده ایجاد می شود که در این قسمت ها شما دچار نازک شدن یا طاسی می شوید. گرافت های آماده شده به صورت جداگانه در محل گیرنده قرار می گیرند. این روش برای بیش از دو دهه وجود داشته است و یک روش انقلابی برای بازگرداندن یک خط موی طبیعی به حساب می آید.

 • کاشت مو به روش SUT

کاشت مو به روش SUT در مقایسه با سایر روش های کاشت مو مانند FIT و FUT یک روش جدید است. تمام مراحل کاشت توسط پزشک متخصص کنترل شده و با استفاده از دستگاه های خودکار انجام می شود. در کاشت SUT، فولیکول ها به صورت دستی برداشته و پیوند نمی شوند؛ آنها با یک لیزر از محل اهدا کننده که معمولا پشت سر شماست جدا و منجمد شده و در نهایت به مناطق طاس منتقل می شوند.

به دلیل یخ زدن فولیکول های مو تا زمان کاشت از تخریب آنها جلوگیری خواهد شد. در روش SUT به دلیل وجود پانچ لیزر و سیستم انجماد، درصد بسیار کمی از ریشه مو هنگام برداشت و کاشت از بین می رود. در روش SUT، متقاضی بیهوش نمی شود؛ اما از بی حسی موضعی برای جلوگیری از درد شدید استفاده می شود.

این روش تقریبا مانند روش FIT است. به این معنی که فقط فولیکول های مو حمل می شوند؛ اما استفاده از ابزار و فناوری جدید دلیل کسب نتایج بهتر است. عوارض جانبی در روش کاشت SUT زیاد نیست. این روش همچنین از سوراخ شدن، زخم و خونریزی جلوگیری می کند.

میزان انتقال فولیکول های مو از محل اهدا کننده به محل گیرنده نیز نسبت به سایر روش های کاشت مو بیشتر است. پزشک ممکن است حداقل ۱۰ هزار فولیکول را در هر جلسه جابجا کند و روش کاشت در یک جلسه تکمیل شود. با این روش کاشت مو در هر قسمت از بدن امکان پذیر است.

کاشت مو به روش SUT

 • کاشت مو به روش FIT

کاشت مو به روش های مختلفی قابل انجام است. هر کدام از این روش ها مزایا و معایب خاص خود را دارند. یکی از این روش ها روش کاشت مو FIT است که در آن جراح پیوند، مو را به صورت گروهی از پشت سر برمی دارد. آن ها این کار را با نگهدارنده های دستی انجام می دهند و برای برداشتن پیوند نیازی به عمل جراحی نخواهید داشت.

از آنجا که محدودیتی در برداشتن تعداد فولیکول نیست، تعداد زیادی از فولیکول های مو با روش FIT قابل کاشت است. کاشت مو در چندین جلسه انجام می شود. نکته مهم دیگر در زمان برداشتن پیوند، جلوگیری از وارد آمدن فشار به ناحیه ریشه مو است. یک متخصص کاشت مو با استفاده از ابزار پانچ ریشه مو را از بین می برد. در این حالت نباید هیچ فشاری به ریشه مو وارد شود. زیرا ممکن است به ریشه آسیب وارد شود یا مو پس از کاشت رشد نکند. پزشک باید این ناحیه را با دقت بخیه زده و بانداژ کند که بعداً به ریشه مو آسیب نرسد.

 • کاشت مو به روش DHI

بیش از ۸۵ درصد مردان و زنان در ۵۰ سالگی موهای کم پشت را تجربه خواهند کرد. DHI نوعی روش کاشت مو به روش FUE است که همچنین شامل برداشتن پیوند از پشت پوست سر (ناحیه اهدا کننده) است، اما تفاوت اصلی در روش کاشت مو است.

در کاشت مو FUE، جراح برش هایی را روی کل پوست سر ایجاد می کند و واحدهای فولیکولی را با استفاده از پنس در این برش ها قرار می دهد. از سوی دیگر، در تکنیک کاشت موی DHI هر تار مو یک باره در پوست سر کاشته می شود و هیچ برش و زخمی ایجاد نخواهد شد.

در کاشت مو DHI، از ابزاری تخصصی به نام DHI Implanter برای قرار دادن و کاشت هر یک از موها، یک بار در پوست سر استفاده می شود. این ابزار عمق، زاویه و جهت فولیکول های موی کاشته شده را کنترل می کند. بنابراین موهای جدید مانند موهای طبیعی رشد می کنند.

 • کاشت مو به روش میکروگرافت

کاشت مو به روش میکرو گرافت یا پیوند فولیکولار یک روش زیبایی برای تغییر مجدد پوست سر با مو در مناطقی است که دچار ریزش شدید شده است. روش کاشت مو با استفاده از میکرو گرافت یک دستاورد جسورانه در زمینه ترمیم مو به حساب می آید.

این روش نوعی عمل جراحی کاشت مو است که در آن از یک دستگاه برقی برای برداشتن پیوند مو استفاده می شود. مشکلی که برخی افراد با این روش دارند این است که این متد زخم های بزرگ دایره ای شکل در پشت سر ایجاد می کند. این زخم ها اغلب ناخوشایند به نظر می رسند.

عکس قبل و بعد از کاشت مو

جدیدترین روش کاشت مو در امریکا

شاید این سوال در ذهن شما شکل گرفته باشد که جدیدترین روش ترمیم مو چیست؟ اگر از کم پشتی مو و ریزش مو در عذاب هستید، کاشت مو را به عنوان بهترین روش در نظر بگیرید. جدیدترین روش کاشت مو در کشور امریکا روش SUT نامیده می شود.

روش SUTاز محبوب ترین روش ها برای کاشت مو به حساب می آید که در کشور امریکا رواج بیشتری دارد. این روش به دلیل مزایای منحصر به فردی که دارد طرفداران زیادی را به خود جذب کرده است.

مزایای کاشت مو را از قلم نیندازید

کاشت موی طبیعی مزایای منحصر به فردی را به همراه دارد. اگر قصد انجام این عمل را دارید، بهتر است کمی درخصوص مزایای آن نیز بدانید. برخی از این مزایا عبارت است از:

 • مشخص نبودن محل کاشت مو
 • افزایش اعتماد به نفس در فرد
 • برخورداری از ظاهری طبیعی و زیبا

کاشت مو در کنار مزایایی که دارد از معایبی نیز برخوردار است، اما اینکه آیا کاشت مو باعث سرطان میشود یا خیر، پزشکان و متخصصان هنوز به نتیجه قطعی نرسیده اند.

بهترین روش ترمیم مو از نظر شما چیست؟

روش FUE شناخته شده ترین روش کاشت مو در جهان است که توسط اکثر پزشکان کاشت مو به کار گرفته می شود. این روش هیچگونه جای زخمی را در سر بیمار ایجاد نخواهد کرد و موهای کاشته شده با موهای طبیعی کاملا شبیه به هم هستند. FUE در مقایسه با روشFUT ، شامل مداخله جراحی یا برداشتن هرگونه بافت از پوست سر نیست. از این رو، خطر عفونت با FUE بسیار کمتر از FUT است. بعد از اینکه تعداد پیوندهای لازم از ناحیه اهدا کننده خارج شد، آنها به صورت جداگانه به منطقه گیرنده منتقل می شوند.

تقریبا ۴۰۰۰ پیوند در هر جلسه FUE قابل پیوند است. برای بسیاری از بیماران، این تعداد برای آن ها کفایت می کند که از موهایی پرپشت برخوردار باشند. این روش کاشت مو اکنون تا حد زیادی جایگزین FUT شده است.

وقتی صحبت از ایمنی و زیبایی می شود، قطعا گزینه دوم راه حل بهتری است. FUE از موفقیت بالاتری برخوردار بوده و در حال حاضر بهترین روش کاشت مو در ایران است. شما عزیزان با کمک از نظرات مردم در مورد ترمیم مو این امکان را خواهید داشته که خیلی سریع تر به نتیجه ایده آلی برسید. اگر به فکر کاشت مو به روش هایی که در مقاله ذکر کرده ایم هستید، با کلینیک رویان سلامت همراه باشید.

 

|
برچسب ها
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
 • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
 • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
 • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.