آشفته‌بازاری به نام تل‌آویو - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 90307
  پرینتخانه » بین الملل, مطالب روزنامه تاریخ انتشار : ۲۹ مرداد ۱۴۰۲ - ۶:۴۹ |

آشفته‌بازاری به نام تل‌آویو

این روزها تل‌آویو تبدیل به کانون آشفتگی و بحران در اراضی اشغالی شده و گروه‌های سیاسی در رژیم صهیونیستی جملگی قدرت مدیریت بحران جاری را ازدست‌داده‌اند. در این میان، گزارش‌هایی از سوی رسانه‌های صهیونیستی منتشر می‌شود که نشان‌دهنده عمق بحران و پیچیدگی جاری در اراضی اشغالی می‌باشد. 
آشفته‌بازاری به نام تل‌آویو

این روزها تل‌آویو تبدیل به کانون آشفتگی و بحران در اراضی اشغالی شده و گروه‌های سیاسی در رژیم صهیونیستی جملگی قدرت مدیریت بحران جاری را ازدست‌داده‌اند. در این میان، گزارش‌هایی از سوی رسانه‌های صهیونیستی منتشر می‌شود که نشان‌دهنده عمق بحران و پیچیدگی جاری در اراضی اشغالی می‌باشد. 

حزب «لیکود» وابسته به نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی، موضوع دعوت از احزاب مخالف به رهبری «یائیر لاپید» برای تشکیل کابینه فراگیر در تل‌آویو را بررسی می‌کند.رسانه‌های صهیونیستی در گزارش‌های جدید خود به رایزنی‌های جدی اعضای حزب لیکود وابسته به «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر کابینه تل‌آویو درباره «تشکیل دولت وحدت ملی با حضور یائیر لاپید» رهبر ائتلاف مخالفان پرداختند.
بر اساس گزارش فارس، پایگاه اینترنتی شبکه «آی۲۴»، در گزارشی از این موضوع نوشت: اعضای کنست از دو حزب اصلی مخالفان در روزهای اخیر، ضرورت تشکیل یک «دولت وحدت ملی با لیکود» را به‌صراحت اعلام کردند.

در ادامه این گزارش آمده است: «العازر شتیرن» نماینده کنست از حزب «یش آتید» و متحد لاپید گفت که از دریافت پیشنهاد برای تشکیل یک دولت فراگیر و متحد خوشحال خواهد شد. اخیرا «متان کاهانا» هم این پیشنهاد را دوباره ارائه داد و تأکید داشت قبلاً هم پیشنهادی در این زمینه ارائه کرده است.
شبکه آی۲۴ درباره وضعیت بررسی این پیشنهاد در ائتلاف کابینه نتانیاهو، گزارش داد: اگرچه این فراخوان‌ها و پیشنهادات از سوی احزاب اپوزیسیون شنیده می‌شود، اما حکومت وحدت ملی به سناریویی تبدیل شده که پشت درهای بسته در میان احزاب ائتلاف هم مورد بحث و بررسی قرار می‌گیرد.

این شبکه صهیونیستی در ادامه نوشت: نام «بنی گانتز» رئیس حزب پایگاه دولت، تاکنون به‌عنوان یک احتمال واقعی برای مشارکت در ائتلاف حکومتی مطرح شده است. اما درواقع، مقامات ارشد لیکود از یائیر لاپید، رهبر مخالفان به‌عنوان فردی که علاقه‌مند به تغییر جهت بود صحبت می‌کردند؛ این به دلیل کاهش میزان محبوبیت او در نظرسنجی‌ها و از دست دادن برتری نسبت به گانتز است.

در بخش پایانی این گزارش آمده است: این در حالی است که یش عتید و پایگاه رسمی اطلاع‌رسانی کابینه  این موضوع را قویاً تکذیب کرده و می‌گویند که مشارکت با بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر فعلی، سناریویی خیالی است و محقق نخواهد شد. در پشت‌صحنه دو طرف دائماً امکان دستیابی به موضوع را بررسی می‌کنند؛ اما هر بار که صحبت از اتحاد می‌شود، بلافاصله از درون اپوزیسیون و رهبران معترض به لاپید و گانتز فشار وارد می‌شود.

 لاپید، با انتشار اظهاراتی در شبکه‌های اجتماعی، نوشته بود: «ما تاکنون در اینجا چنین دولت شکست‌خورده‌ای نداشته‌ایم. بااین‌حال، جای خوش‌بینی نیز وجود دارد: شکست آن‌قدر واضح و کامل است که می‌توان منتظر سال آینده بود و دولت بعدی را در آن دید».
رهبر مخالفان در کنست و نخست‌وزیر سابق رژیم صهیونیستی در ادامه اظهاراتش مدعی شد که «تجربه دولت تماماً راستگرا» شکست خورده است. کابینه فعلی تل‌آویو که از آن به‌عنوان راست‌گراترین کابینه در تاریخ رژیم اشغالگر در رسانه‌ها یاد می‌شود، اواخر سال گذشته تشکیل شد.رهبر ائتلاف مخالفان، پیش‌تر با پیوستن به کابینه نتانیاهو مخالفت کرده بود. نتانیاهو  نیز تاکنون در مورد اظهارات وی موضعی اتخاذ نکرده و رسماً خواهان پیوستن به ائتلاف کابینه نشده است؛ اما اعتراضات سراسری علیه کابینه او، برای سی و دومین هفته متوالی، و در مخالفت با طرح تغییرات قضائی همچنان ادامه دارد.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.