آزادی، دموکراسی و حقوق بشر! - روزنامه رسالت | روزنامه رسالت
شناسه خبر : 68483
  پرینتخانه » سرمقاله, یادداشت تاریخ انتشار : ۰۵ تیر ۱۴۰۱ - ۲۲:۰۱ |

آزادی، دموکراسی و حقوق بشر!

1- غرب به سرکردگی آمریکا و اروپا در قرن 19 و 20 با استعمار و غارت ملت‌های جهان میلیون‌ها نفر را قتل‌عام کرد و کارنامه‌ای از توحش براساس مبانی مدرنیسم که ریشه در سکولاریسم و لائیسیته داشت بر جای گذاشت. این غارتگران در دو جنگ جهانی اول و دوم بنا را بر تخاصم در درون اردوگاه فاشیسم ، سرمایه‌داری و کمونیسم گذاشتند و برای غارت جهان میلیون‌ها  انسان‌را به کام مرگ کشاندند.
آزادی، دموکراسی و حقوق بشر!

محمدکاظم انبارلویی
۱- غرب به سرکردگی آمریکا و اروپا در قرن ۱۹ و ۲۰ با استعمار و غارت ملت‌های جهان میلیون‌ها نفر را قتل‌عام کرد و کارنامه‌ای از توحش براساس مبانی مدرنیسم که ریشه در سکولاریسم و لائیسیته داشت بر جای گذاشت. این غارتگران در دو جنگ جهانی اول و دوم بنا را بر تخاصم در درون اردوگاه فاشیسم ، سرمایه‌داری و کمونیسم گذاشتند و برای غارت جهان میلیون‌ها  انسان‌را به کام مرگ کشاندند.

پس از جنگ جهانی دوم، جنگ‌های منطقه‌ای را در اروپا، آسیا ، آفریقا و آمریکای لاتین به بهانه‌های  مختلف ادامه دادند . با این کارنامه خفت‌‌بار  پرچم حقوق بشر را به دست گرفتند و به کشورهایی که در راه استقلال و آزادی با امپریالیسم جهانی مقابله می‌کردند انگ نقض حقوق بشر، آزادی و دموکراسی می‌زدند . ایران اسلامی طی ۱۰۰ سال گذشته با سه نهضت مشروطه و ملی شدن نفت و نهضت امام خمینی(ره) گرفتار چنین قرائتی از حقوق بشر توسط دشمنان بود و هست و خواهد بود و همواره  درحرکت‌های آزادیخواهانه و  استقلال‌طلبانه از سوی استبداد جهانی متهم به نقض حقوق بشر است.
۲- منافقین و لیبرال‌ها به عنوان ته مانده‌های استعمار آمریکا در ایران از خرداد سال ۶۰ با اعلام جنگ مسلحانه بیش از ۱۵ هزار نفر از مردم کوچه و خیابان را به خاک و خون کشیدند. آنها بالاترین مقامات کشور، رئیس‌جمهور،نخست‌وزیر و رئیس قوه قضائیه و مقامات عالی رتبه را که هدایت انقلاب را به دوش داشتند در ترورهای ناجوانمردانه به خاک و خون کشیدند. آنها به نمایندگی از آمریکا و انگلیس و رژیم صهیونیستی با نظام مقدس جمهوری اسلامی اعلام جنگ کرده بودند .آمریکا یک سال پیش از این با تحریک صدام و قارون های عرب به ایران حمله کرد و بیش ۱۲۰۰ کیلومتر مربع خاک عزیز ما را اشغال کرد و در شهرهای اشغالی دست به غارت و کشتار زد. منافقین بعد از ناکامی در ترورها به عراق رفتند و پابه‌پای ارتش بعث عراق را با ۸ سال تجاوز همراهی و در قتل عام عزیزان ملت ایران بی‌شرمانه مشارکت کردند.
آنها حتی پس از پذیرش قطعنامه ۵۹۸ و صلح ایران وعراق دست از شرارت برنداشتند و با مشارکت ارتش بعث به ایران حمله کردند که در گودال قتلگاه مرصاد گرفتار آمدند.
آمریکا و اروپا با تمام قدرت از تروریست‌های منافق حمایت کردند و اخیرا «پمپئو» و
 « پنس» وزیر خارجه سابق آمریکا و معاون ترامپ با سفر به آلبانی تمام قد از تروریست‌های منافق حمایت کردند. پنس با پررویی تمام گفت: «آمریکا از شما حمایت می‌کند تا مردم ایران آزاد شوند! ما پیروزی شما را تضمین می‌کنیم.»
آمریکا رسما از تروریست‌های منافق حمایت می‌کند اما ایران را متهم به تروریسم می‌کند. آمریکا خود بزرگترین تروریست دولتی را نمایندگی می‌کند.اما سردار سلیمانی را که مهمان دولت عراق بود دریک عملیاتی تروریستی به شهادت می‌رساند . آمریکا به عنوان بزرگترین ناقض آزادی و حقوق بشر است اما از ناقضان حقوق بشر و مخالفان آزادی در جهان حمایت می‌کند.
۳- آمریکا اولین کشور به کار برنده بمب هسته‌ای در جهان است. با آنکه با پایان جنگ جهانی دوم ژاپن دو ماه بود تسلیم شده بود اما آمریکایی‌ها ترجیح دادند به دو دلیل ملت ژاپن را با بمب اتم بکوبند.۱- ژاپن مثل کره و آلمان بین بلوک غرب و شرق دو قسمت نشود و آمریکا قدرت بلامنازع در شرق دور باشد.۲- قدرت اتمی خود را به رخ قدرت‌های جهان بکشد و بگوید در کاربرد سلاح هسته‌ای ابایی از نقض حقوق بشر، نقض آزادی‌های انسانی و متهم شدن به تروریسم آن‌هم با سلاح هسته‌ای ندارد!
حالا همین کشور با چنین پیشینه جنایت‌باری مدعی است، ایران می‌خواهد با تجهیز به سلاح هسته‌ای صلح جهانی را تهدید کند! ۲۰ سال است با مشارکت ۳ کشور شرور اروپایی ظالمانه‌ترین تحریم‌ها را علیه ملت ایران اعمال کرده به بهانه اینکه ایران می‌خواهد به سلاح هسته‌ای دست یابد!
آمریکا ، انگلیس و فرانسه با انبوهی از سلاح‌های هسته‌ای و میکروبی  پلیس جهان شده اند و خود را محق می‌دانند که چه کسی بمب داشته باشد چه کسی بمب نداشته باشد.از آن بالاتر اصلا بحث بمب هم مطرح نیست. بحث این است حتی از مواهب فناوری صلح‌آمیز هسته‌ای در قلمرو پزشکی، کشاورزی، صنعتی چه کشوری   برخوردار باشد کی  نباشد.
آمریکا وسه کشور شرور اروپایی این اقدامات را تحت لوای تحکیم صلح، دموکراسی و آزادی در جهان انجام ‌دادند که خداوند مکر و حیله آنها را در برجام برای ملت ایران و ملت‌های جهان رو کرد.روسیه وچین حاضر نیستند در این اجماع در کنار غرب باشند لذا مشمول تحریم‌های اقتصادی قرار گرفتند.
هنوز آمریکایی‌ها با آن‌همه بدعهدی  و فریب و نیرنگ، ناامید نیستند از اینکه دوباره سر ملت ایران کلاه بگذارند و دستیابی دانشمندان کشور به فناوری‌های نوین در صنعت هسته‌ای را به تأخیر بیندازد.
حقوق بشر در حوزه صنعت هسته‌ای به قرائت آمریکایی‌ها این است که فقط چند کشور هم‌پیمان آمریکا از نعمت فناوری هسته‌ای برخوردار باشند بقیه اگر خواستند به این سو بروند متهم به نقض حقوق بین‌الملل وصلح جهانی و حقوق بشر شوند.
۴- بیش از چهاردهه است که ایران در بیانیه‌های حقوق بشر سازمان ملل متهم به نقض حقوق بشر می‌شود. یکی از بندهای ثابت این اتهام این است که چرا ایران طبق دستور قرآن برای کسانی که مرتکب «لواط» و «زنا» می ‌شوند ، مجازات تعیین کرده است. آنها به نمایندگی از قوم لوط در عصر ما می‌گویند همجنس‌بازی جزءحقوق بشر است. دو مرد یا دو زن می‌توانند یک خانواده را تشکیل بدهند و از حقوق تعریف شده‌ای برخوردار باشند. این افتضاح تعریف از حقوق بشر را در آمریکا و برخی کشورهای اروپایی بردند در پارلمان‌های خودشان قانونی کردند. آنها بی‌بندوباری جنسی را یک عرف پذیرفته شده در نظام‌های لائیک و سکولار می‌دانند و آن را با برچسب حقوق بشر می‌خواهند به ملت ما و ملت‌های مسلمان تحمیل کنند. قرآن و جنبش‌های اولیا و انبیای الهی می‌گوید این فعل کثیف، نقض حقوق بشر است ، آمریکا و اروپا می‌گویند نه عین حقوق بشر است. آنها باید منتظر حوادثی باشند که در تاریخ بشر فقط از سرنوشت قوم لوط، عاد و ثمود به عنوان یک تجربه تاریخی از این پدیده‌های غیراخلاقی یاد می شود.
غرب متهم به نقض حقوق بشر است و باید در برابر وجدان بشر امروز پاسخگو باشد. آنها نمی‌توانند جلوی آزادی ملت ایران را در اجرای فرامین قرآنی و احکام اسلامی بگیرند.
۵- آمریکا و اروپا با تنظیم روابط خود با لایه بندی ضدانقلاب از سلطنت‌طلب‌ها گرفته تا منافقین ، از بهایی‌ها گرفته تا شیطان‌پرست‌ها و همجنس‌بازان و از مواجب‌بگیران رسانه‌ای گرفته تا تروریست‌هایی که اخیرا با سازماندهی اراذل و اوباش مشغول آن هستند طی چهار دهه گذشته حقوق بشر را در ایران نقض کرده‌اند و مرتکب نقض آزادی‌های دموکراتیک در ایران شده‌اند . آمریکا در راه استقلال و آزادی و رفاه ملت ما مدام اخلال می‌کند و ارتش رسانه‌ای خود را بسیج کرده که «آن» به«آن» القای «بی‌آیندگی»، «بن‌بست» و «ناکارآمدی» کند.با این همه جنایت، خیانت و ستم هنوز عده ای در داخل فکر می کنند می‌توان با آمریکایی‌ها حرف زد و مشکلات را حل کرد. من نمی‌دانم این عقب‌افتادگی ذهنی را چگونه باید علاج کرد که همواره فریاد امامین انقلاب و روشنفکران واقعی انقلاب و مردم در این باره هشدار و بیدارباش داده‌اند اما برخی نمی‌خواهند از این خواب‌زدگی وغفلت بیدار شوند.
۶- تمام قدرت رسانه‌ای آمریکا درجهان بسیج شده‌ که ؛ «باورهای» الهی و انسانی ما را تغییر دهند و برآن اساس به «رفتار» ما جهت بدهند. آنها به طور هدفمند پیشرفت‌های کشور را با «کوچک‌نمایی» و مشکلات کشور را با «بزرگ‌نمایی» با تکنیک «تقطیع» و «تعمیم» در ذهن ملت ما و ملت‌های جهان آرایش می‌دهند تا مردم به حقایق تاریخ  و واقعیت‌های کشور و دستاوردهای انقلاب پی نبرند. آنها مدام در حال به‌هم ریختن نظم انقلابی و ویترین اداره کشور هستند. اما ملت ایران با فداکاری بارها فریب و توطئه آنها را به باد دادند.
۷- آمریکا و سه کشور اروپایی مشغول ابهت‌سازی تصنعی و تخیلی با بهره‌گیری از صنعت سینما در هالیوود از خود هستند. ملت ما در ۴۰ سال گذشته ثابت کردند، آمریکا هیچ غلطی نمی تواند بکند و یک طبل توخالی است ضربه عین الاسد و ساقط کردن پهپاد فوق پیشرفته آن و ضربات پی‌درپی جبهه مقاومت در عراق و سوریه و نیز ضربات مهلک بر پیکره نحیف رژیم صهیونیستی نشان داده که این «ابهت‌سازی» خیالاتی بیش نیست آمریکا محکوم به اخراج از غرب آسیاست و فرار مفتضحانه از افغانستان سند این ادعاست.
ایران پرچمدار دفاع ازحقوق بشر، آزادی‌های انسانی و مردم‌سالاری واقعی درجهان است و این را مردم پنج قاره می دانند . اما کسانی که در کاخ‌های استعمار و استبداد در اروپا و آمریکا ذهن خود را مشغول «عرق» ، «ورق»، «شهوت» و «شهرت» کرده‌اند نمی خواهند به این حقیقت اعتراف کنند که  جغرافیای جهان به سرعت به نفع انقلاب اسلامی و آزادی‌خواهان جهت در حال تغییر است.

نویسنده : محمدکاظم انبارلویی |
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : ۰
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.