آرشیو
انتخاب نشریه


پورابراهيمي: فقط هفت درصد از ظرفيت‌هاي معدني کشور شناسايي و اکتشاف شده است

رئيس کميسيون اقتصادي مجلس با تاکيد بر لزوم توافق براي بحث‌هاي اکتشافي معادن تصريح کرد: بايد نخستين اقدام ما کار اکتشافي باشد زيرا بخش عمده‌اي از پتانسيل‌هاي کشور در معادن مغفول مانده و طبق آمار تنها هفت‌درصد از ظرفيت‌هاي معدني کشور شناسايي و اکتشاف شده است. به گزارش ايسنا محمدرضا پورابراهيمي در ديدار استاندار کرمان با معاون وزير صمت و رئيس شرکت ايميدرو در کرمان اظهار کرد: بيش از پنج دهه از آغاز فعاليت شرکت سيمان در استان کرمان مي‌گذرد و آثار آن در طرح‌هاي عمراني و سرمايه‌گذاري مشخص است. وي افزود: بيم کاهش ظرفيت توليد و مشکلات مربوط به کارگران، بيمه و … 
وجود داشت و پيگيري بهينه‌سازي خط توليد جديد بعد از مدت‌ها به نتيجه رسيده و اين مسئله نهايي شد که افزايش ظرفيت خط توليد با ۲۵۰ ميليارد تومان سرمايه گذاري از۲۳۰۰ تن به ۳۶۰۰ تن ايجاد شود. پورابراهيمي گفت: نيمي از مبلغ سرمايه‌گذاري ريالي و مابقي به‌صورت ارزي تامين و قرار است کار در مدت دو سال انجام شود که اين طرح به حفظ توليد ادامه اشتغال و … کمک مي‌کند.
وي با اشاره به مازاد سرمايه‌گذاري در حوزه سيمان در کشور بيان کرد: يکي از ظرفيت‌هاي جديد، جاده‌ها و استفاده از رويه بتني (آر سي سي) در جاده است که در استان کرمان در جاده شهربابک - هرات اين کار عملياتي شده و ظرفيت‌هاي جديد موجب توليد کامل مي‌شود.

آدرس مطلب http://resalat-news.com/newspaper/page/9430/4/65942/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha