آرشیو
انتخاب نشریه


بازگشت صدها زنداني به آغوش خانواده با حمايت بانک ملي ايران

بانک ملي ايران از سال‌ها پيش توجه به طرح‌هاي عام‌المنفعه اجتماعي و فرهنگي را جزء برنامه‌هاي اصلي خود قرار داده و طي سال‌هاي گذشته صدها زنداني جرايم غيرعمد با حمايت اين بانک به آغوش گرم خانواده بازگشته اند. به گزارش روابط عمومي بانک ملي ايران، اين بانک همواره توجه ويژه‌اي به فعاليت‌هاي عام‌المنفعه، اقدامات خيرخواهانه و تحقق آرمان هاي مسئوليت‌هاي اجتماعي از جمله نهادينه سازي فرهنگ خيرجمعي داشته و طي چند دهه انقلاب اسلامي نيز براي آزادسازي زندانيان ديه ناشي از جرايم غيرعمد حمايت مالي ويژه‌اي انجام داده است.
از آن‌جا که آزادي زندانيان غيرعمد، يک خير فراگير است که نه تنها شخص زنداني، بلکه خانواده او را هم نجات مي‌دهد، طي سال‌هاي گذشته صدها نفر از افرادي که ناخواسته پشت ميله‌هاي زندان قرار گرفته اند، با حمايت‌هاي بانک ملي ايران، از کمک‌هاي نقدي تا جشن‌هاي گلريزان برگزار شده به کانون گرم خانواده خود بازگشته‌اند. بانک ملي ايران از سال 88 و طي يک دهه اخير در جشن گلريزان ستاد مردمي رسيدگي به امور ديه و کمک به زندانيان جرايم غيرعمد مشارکت موثري داشته و از محل منابع قرض الحسنه، مبلغي بيش از42 ميليارد ريال به اين امر خير اهدا کرده است. در ارديبهشت امسال نيز سي و يکمين جشن گلريزان ستاد مردمي رسيدگي به امور ديه و کمک به زندانيان جرايم غير عمد با مشارکت بانک ملي ايران برگزار شد و در اين مراسم به نمايندگي از مدير عامل بانک يک فقره چک چهار ميليارد ريالي به اين امر خير اهدا شد. مشارکت بانک در اين امر خير از محل سهم پنج درصد از دو درصد بودجه قرعه کشي سي و هشتمين مرحله حساب هاي قرض الحسنه پس انداز اين بانک صورت گرفت. بانک ملي ايران با سي‌امين جشن گلريزان ستاد مردمي رسيدگي به امور ديه و کمک به زندانيان جرايم غيرعمد نيز همراه بود و در سال گذشته نيز يک فقره چک يک‌ميليارد توماني ازسوي بانک اهدا شد.

​​​​​​​بر این اساس آزادسازی زندانیان غیرعمد و معسر، یکی از اقدامات خداپسندانه بانک ملی ایران است که در قالب مسئولیت های اجتماعی انجام می شود و این بانک سعی داشته تا با روش های مختلفی نیز این امر خیر را توسعه دهد.در این راستا سامانه ای از سوی بانک ملی ایران طراحی شد تا مشتریان بانک نیز بتوانند در امور خیرخواهانه و از محل منابع سپرده هایشان مشارکت داشته باشند.این سامانه با مراکز ارائه دهنده خدمات عام المنفعه به طور مستقیم در ارتباط است و مراکز حمایتی، افراد یا طرح هایی که به حمایت مالی نیازمندند، در آن معرفی می شوند.واگذاری تعیین محل مصرف منابع قرض الحسنه به مشتریان از سوی این بانک، می تواند انگیزه بیشتری به سپرده گذاران برای کمک به نیازمندان تزریق کند.بدین ترتیب این طرح ها از جمله آزادسازی زندانیان جرایم غیرعمد از سوی بانک به عنوان عامل جمع آوری منابع مالی، در اختیار مخاطبان قرار می گیرد و با این روش، سپرده گذاران می توانند از میان انبوه طرح ها و افراد نیازمند، خودشان محل مصرف منابع را به صورت حامی مشخص کنند.

آدرس مطلب http://resalat-news.com/newspaper/page/9430/4/65935/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha