آرشیو
انتخاب نشریه


وزير صمت: خودروسازان بايد از مردم عذرخواهي مي‌کردند

​​​​​​​
وزير صنعت، معدن و تجارت گفت: خودروسازان بايد از مردم عذرخواهي مي‌کردند. به گزارش ايسنا، رضا رحماني درخصوص خودروسازان گفت: بايد کارمان به‌دور از جوسازي‌ها باشد و امور قاطعانه پيگيري شود. تصميم ما در مورد خودرو درست بود. خودروسازان بايد از مردم عذرخواهي مي‌کردند، بايد توضيح مي‌دادند که تحريم‌ها با اين صنعت چه کرده و قول مي‌دادند که جبران مي‌کنند. از آن‌ها خواسته‌ام محکم باشند و بگويند که به همه تعهدات خود عمل مي‌کنند. مردم بايد بفهمند ما کنارشان هستيم. هيچ‌گونه مماشاتي از سازمان حمايت در برابر احقاق حقوق مردم مورد قبول نيست و بايد به‌صورت روزمره دستورات صادر شده را پيگيري کند. اطلاع‌رساني از نحوه واگذاري و اطمينان بخشيدن به مردم نسبت به احقاق حقشان موضوعي است که هم خودروسازان و هم سازمان حمايت بايد به‌طور جدي در آن اهتمام داشته باشند. وي افزود: من منتقد عملکرد آن‌ها هستم ولي ماهيت‌شان را زير سوال نمي‌برم. فعاليت خودروسازان به‌سود مردم است.گردش مالي ايران خودرو حدود۱۲۰تا۱۳۰ هزار ميليارد تومان است که با ارز نيمايي۱۳تا۱۴ ميليارد دلار مي‌شود. يعني اگر همين صنعت نبود، ‌بايد اين همه دلار از کشور خارج مي‌شد، درحالي که اکنون۳ تا ۴ ميليارد دلار در حوزه خودرو خروج ارز داريم. وزير صمت اشاره کرد: مهم‌ترين توقع مردم، حفظ اشتغال موجود است. به‌جاي اتاق بحران، اتاق پيشگيري و درمان را با استفاده از توان مردم، بخش خصوصيمجلس و بخش‌هاي مختلف دولت به‌وجود مي‌آوريم. مردم از مسئولان توقع دارند از تنش و اختلاف بپرهيزند و براي بهبود شرايط به‌عنوان مسئله مورد نظر آن‌ها بکوشند. مردم از ما توقع معجزه ندارند، آن‌ها تنها انتظار دارند از تنش جلوگيري کنيم. تمام سعي ما اين است که بازار را کنترل کنيم و اجازه ندهيم قيمت دست‌خوش تغييرات شود. براي اين امر راهکارهاي عملياتي مناسبي ديده شده است.

رحمانی ادامه داد:برنامه‌های تحول‌آمیز در حوزه صنعت خودرو در جهت تولید خودروی با کیفیت، مبارزه با فساد سازمان یافته و تأمین کالاهای اساسی از طریق ذخیره‌سازی،از مهم‌ترین برنامه‌ها است که بخشی از آن آغاز شده است. برای راهبری بخش صنعت ۵۷ برنامه عملیاتی پیش‌بینی شده است.برای حوزه معدن ۲۹ برنامه و برای بازار و تجارت و بازرگانی نیز ۴۰ برنامه راهبردی تعریف شده است و یکی از برنامه‌هایم ایجاد رابطه سازنده و نزدیک با مجلس است.
تثبیت اشتغال، نوسازی و بازسازی صنایع و صنوف تولیدی، با توان و برنامه مدون‌تر و محکم‌تری ادامه خواهد یافت، همچنین کیفی‌سازی و صادرات محور بودن تولیدات کارخانجات را از طریق نوسازی صنایع دنبال خواهیم کرد.وزیر صمت  برای رفع مشکلات صنعت خودروسازی، صنایع لوازم خانگی  گفت:یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین برنامه‌های ما که به طور حتم برای مردم نیز از اهمیت بالایی برخوردار است، واردات ماشین‌آلات و فناوری‌ها است. در بخش‌هایی که عنوان کردید برنامه‌ریزی لازم صورت گرفته است. اما در حوزه خودرو برنامه‌‌ای تحول‌آمیز خواهیم داشت به گونه‌ای که شاهد تولید خودروی با کیفیت و با قیمت مناسب باشیم.خودکفایی در زمینه لوازم خانگی نیز نقطه عطفی در اقتصاد کشور است. نقش قابل توجه تولیدکنندگان لوازم خانگی در اشتغال زایی و اقتصاد کشورغیرقابل انکار است و تمامی استان‌های کشور نیز به نوعی با این صنعت درگیر هستند.


آدرس مطلب http://resalat-news.com/newspaper/page/9430/4/65932/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha