آرشیو
انتخاب نشریه


فرانک فن هيپل در گفت‌و‌گو با رسالت:
کنگره نمي‌تواند رويکرد برجامي ترامپ را تغيير دهد

معاون اسبق امنيت ملي کاخ سفيد اظهار داشت : خروج رئيس جمهور ايالات متحده آمريکا از برجام اشتباهي وحشتناک بود و با وجود تسلط رقباي ترامپ بر مجلس نمايندگان، رويکرد برجامي وي و کاخ سفيد تغيير نخواهد يافت. 
فرانک فن هيپل در گفت و گو با رسالت اظهار داشت :"بارها اعلام کرده ام که خروج دونالد ترامپ از توافق هسته اي با ايران اشتباهي سخت و وحشتناک بود.اين قدام فرصت مذاکره با ايران بر سر مسائل مختلف را عملا از بين برد! اين اقدام ترامپ در حالي انجام گرفت که کشورهاي اروپايي و کشورهاي ديگري مانند هند و چين و روسيه خواستار عمل به توافق هسته اي و ادامه فعاليت با ايران هستند. همچنين مخالفان خروج ترامپ از برجام در آمريکا نيز نسبت به عواقب و تبعات تصميم وي نگران بوده و خواستار حفظ برجام توسط اروپا و ديگر بازيگران هستند."
استاد  دانشگاه پرينستون  در ادامه فزود: اميدواريم کشورهاي ديگري که در امضاي توافق هسته اي دخيل بوده اند، بتوانند اين توافق را حفظ کنند تا در آينده، زمينه براي پيوستن دوباره ايالات متحده به برجام مهيا شود.هم اکنون تحريم‌هاي هسته اي بار ديگر از سوي دولت ترامپ اعمال شده است. بديهي است که ايران نتوانسته است از برجام و مواهب اقتصادي آن بهره مند شود. در اينجا تاکيد مي کنم که خروج دولت ترامپ از برجام اشتباهي فاحش بود. نقش اسرائيل و عربستان سعودي را نيز نمي توان در اين تصميم گيري ناديده انگاشت. "
فن هيپل تاکيد کرد :"از ابتدا نيز مشخص بود که حتي اگر رقباي ترامپ در کنگره پيروز شوند، قدرت تغيير رويکرد برجامي وي را نخواهند داشت.اين امر مستلزم تغيير رئيس جمهور آمريکاست که شايد در سال 2020 و در انتخابات رياست جمهوري بعدي  رخ دهد. "

آدرس مطلب http://resalat-news.com/newspaper/page/9406/9/61172/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha