آرشیو
انتخاب نشریه


اخبار

نماينده ولي فقيه  و امام جمعه استان اردبيل:
اربعين نماد اتحاد و همبستگي دلدادگان حسين(ع) است
بناب- خبرنگاررسالت:
 نماينده ولي فقيه در استان اردبيل و امام جمعه اردبيل گفت: راهپيمايي اربعين نماد اتحاد و همبستگي دلدادگان حسين(ع) و نماد وحدت و هويت امت اسلامي است.
بر اساس اين گزارش، آيت الله سيدحسن عاملي در اجتماع مسئولان و قشرهاي مختلف مردم شهرستان بناب در مصلاي اعظم اين شهر با انتقاد از عدم پرداخت به اوصاف ائمه اطهار(ع) اظهار کرد: بشکند آن قلم هايي که نگذاشتند اوصاف ائمه اطهار(ع) به نسل هاي آتي منتقل شود. وي با اشاره به تأثير جهاني همايش اربعين حسيني(ع) افزود: راهپيمايي اربعين حسيني(ع) ميعادگاهي عليه استکبار جهاني بويژه آمريکاي جنايتکار است.عضو مجلس خبرگان رهبري با بيان اينکه بزرگ ترين درس کربلا توحيد است؛ تصريح کرد: دنيا مبهوت اين حضور ميليوني بوده و برايشان اين سوال مطرح است که عامل اصلي اين تجمع بي نظير چيست؟!آيت الله عاملي در ادامه اذعان کرد: اجتماع عظيم اربعين حسيني مانور وحدت و نمايش قدرت مسلمانان و تصوير هويت اصلي امت اسلامي است.

رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان اردبيل:
99 ميليارد تومان به حساب شهرداري‌ها و دهياري‌ها پرداخت شد
اردبيل-خبرنگاررسالت:
رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان اردبيل گفت: از محل ارزش افزوده بيش از 99 ميليارد تومان عوارض وصول و به حساب شهرداري‌ها و دهياري‌ها و همچنين عشاير پرداخت شد.داود شايقي که با همراهي مدير کل امور مالياتي استان اردبيل از ادارات امور مالياتي گرمي، بيله‌سوار و جعفرآباد بازديد مي‌کرد با قدرداني از اقدامات انجام شده توسط امور مالياتي اظهار کرد: با تغييرات بنيادين انجام شده شاهد بهبود روند وضعيت موجود و تسهيل در ارائه خدمات به مردم منطقه باشيم.وي از پيشگامي اين اداره کل در استقرار باجه‌هاي ميز خدمت اعم از حضوري و الکترونيکي در سطح ادارات امور مالياتي ابراز خرسندي کرد و افزود: استانداردسازي فضاي اداري انجام شده در اداره کل امور مالياتي گامي اساسي در تکريم ارباب رجوع و کاهش زمان انجام خدمات است.رئيس سازمان مديريت و برنامه‌ريزي استان اردبيل خاطرنشان کرد: اين امر درارتقاي سطح رضايتمندي مردم از خدمات دولت بسيار بااهميت و ارزشمند محسوب مي‌شود.

 نمايش حقيقت روي صحنه تئاتر نيشابور
نيشابور- خبرنگار رسالت:
مسئول هنري اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي نيشابور گفت: نمايش «حقيقت» به نويسندگي مهدي حسن زاده و زهره احمدي و کارگرداني هادي سکاکي در سالن پلاتو چکاوک نيشابور به روي صحنه رفت.
حميدرضا آتشي افزود: اين نمايش با بازيگري هنرمندان صاحب نام تئاتر نيشابور يلدا دهجوريان، رضا خشو، سمانه قنبري، تيارا خرمدل، ابوالفضل مجدي، زينب محمدآوي، طراح پوستر محمود محروقي، موسيقي سهيل قرباني، انتخاب موزيک و افکت علي محمديان، گريم الهه سلامي و محمد حجتي و عوامل اجرايي گلاره اميري عسکري، عاطفه صفايي، اکرم گرمابي، حميد پنجه باشي و محمد شادمهري در نيشابور اجرا مي شود. وي با اشاره به داستان نمايش اظهار داشت: نمايش «حقيقت» داستاني درخصوص اتفاق هاي روز عاشوراست که در اين داستان نويسنده و کارگردان  به محاکمه عناصر اصلي طبيعت مي پردازند.آتشي اضافه کرد: اين نمايش با حضور معاون استاندار و فرماندار، مشاور مديرکل و رئيس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامي، رئيس اداره بهزيستي و اعضاي شوراي اسلامي شهر نيشابور به نمايش درآمد.

کلنگي که در زمين ماند؛
زورخانه‌ بين‌المللي همدان در انتظار زمين
همدان-خبرنگاررسالت:
درحالي ۲ ماه و چندروز قبل کلنگ ساخت يک زورخانه بين‌المللي در همدان به زمين زده شد که شهرداري در واگذاري زمين براي ساخت طرح امروز و فردا مي کند و همچنان قدمي براي ساخت برداشته نشده است.  همدان به‌عنوان يکي از قطب‌هاي رشته ورزش زورخانه‌اي و پهلواني در کشور از قديم‌الايام شناخته مي‌شده به‌طوري که اولين پهلوان همدان به قرن هفتم و زماني که پورياي ولي در اين ورزش فعاليت مي‌کرد مربوط مي‌شود چراکه آن زمان همداني‌ها پهلواني به نام پهلوان پيله همداني داشتند که قدرت و تخصص بسياري در اين رشته داشت.علي ميرزاي همداني، احمد کوه کش، سيد احمد بطائي، پهلوان گودرزي، پهلوان قياسي، پهلوان سيد ميرزا آقا سجادي، محمدقاسم بکتاش تويسرکاني و عزت‌اله بيات نيز از ديگر پهلوانان اين استان بوده‌اند. اين پروژه با زيربناي ۶۵۰ مترمربع و با ۲۲ ميليارد ريال از اعتبارات استاني در زميني که از طرف شوراي شهر و شهردار اختصاص پيداکرده 
کلنگ زني شد اما با گذشت ۲ ماه و چندروز از کلنگ زني طرح هنوز هيچ اقدامي در اين خصوص صورت نگرفته است.

معاون آموزش و پرورش بوشهر:
بوشهر کم‌تحرک‌ترين استان کشور است
بوشهر -خبرنگاررسالت:
 معاون تربيت بدني و سلامت آموزش و پرورش بوشهر گفت:  بوشهر کم‌تحرک‌ترين استان کشور است. حسن قلندري  در همايش تقدير از برگزيدگان رقابت هاي علمي تخصصي معلمان تربيت بدني استان بوشهر گفت: مديران مدارس بايد نگرش خود را نسبت به تربيت بدني  عوض کنند، خانواده ها به سختي دانش آموزان را وادار به فعاليت هاي آموزشي مي کنند در صورتي که به فعاليت هاي ورزشي به شدت علاقه‌مند هستند. معاون تربيت بدني و سلامت آموزش و پرورش استان بوشهر تصريح کرد: يکي از ريشه‌دارترين بخش هاي آموزش و پرورش تربيت‌بدني با قدمت ۹۰ ساله است، ؛ وقتي حوزه تربيت بدني در اولويت استان شود اتفاقات بسيار خوبي براي چشم انداز ۱۵ ساله استان خواهد افتاد، در کنار آن سلامت جسمي و روحي جامعه تضمين مي شود با وجود اينکه استان بوشهر در کم تحرکي رتبه اول را داراست.وي افزود: اگر همين نخبگان ما که در فضاي مجازي انرژي خود را صرف بحث‌هاي 
عزل و نصب مديران دستگاه‌ها مي‌کنند صرف کودکان در دبستان کنند روي تغيير سبک زندگي در آنان اثر مطلوبي خواهد گذاشت.

آدرس مطلب http://resalat-news.com/newspaper/page/9354/5/48157/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha