آرشیو
انتخاب نشریه


کريمي قدوسي در گفت‌وگو با رسالت:
دولت اطلاعات بانکي را به «اف اي تي اف» داده است

عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي در مجلس شوراي اسلامي گفت: پيوستن به کنوانسيون هاي بين المللي، حوزه امنيتي و استقلال جمهوري اسلامي را زيرسوال مي برد و اين دولت 80 درصد از اطلاعات اقتصادي، پولي، بانکي و مديريتي را در اختيار بيگانگان قرار داده و هر هيئتي که بعد از برجام وارد ايران شده، دست خالي برنگشته است. جواد کريمي قدوسي اظهار کرد: شوراي نگهبان در تصويب بي مسئله ترين کنوانسيون ها ايرادات جدي مي گيرد و کنوانسيون «سي اف تي» را حتما رد خواهد کرد، چون اساس امنيت و استقلال ملي جمهوري اسلامي را زيرسوال برده و دست اجانب را در کشور بيش از هر زمان ديگري باز مي کند.  وي با بيان اينکه تعريفي که از تروريسم در لايحه «سي اف تي» وجود دارد نقطه مقابل قرآن و احکام ديني ماست، افزود: مطابق اين لايحه هرکس نظام سرمايه داري را بترساند و  دست به کشتار کسي بزند، بدون هيچ گونه تفصيلي تروريسم است، اين موضوع در ماده 2 کنوانسيون مذکور و ماده 6 که بحث شروط را نفي کرده، آمده است و ما مطمئنيم شوراي نگهبان و مجمع تشخيص مصلحت تصميم انقلابي خواهد گرفت و با اين مسئله برخورد مي کند. اين نماينده مجلس تاکيد کرد: شروطي که در اين زمينه گذاشته شده و توسط کميسيون سياست خارجي و امنيت ملي مجلس به تصويب رسيده، فايده اي ندارد زيرا ماده 6 «سي اف تي» صراحت دارد و شما بدون هيچ بهانه فلسفي، قومي و مذهبي؛ حق گذاشتن هيچ شرطي که با ماهيت اين کنوانسيون در تعارض باشد را نداريد، چگونه مي شود براي کنوانسيوني که حق شرط قائل نشده، شرط و شروط گذاشت؟ کريمي قدوسي با بيان اينکه تصويب و قبول اين کنوانسيون، مشکلات درفضاي اقتصادي و بانکي را تشديد مي کند، افزود: آنگاه وزيرامور خارجه کشورمان با کمال شهامت و جسارت مي گويد، تضمين نمي کنم با تصويب اين کنوانسيون مشکلات حل شود و اين خيلي حرف بدي است. نمي دانم ايشان در حرف زدنش دقت دارد يا خير. اين ملت هزينه هاي سنگيني را در حوزه برجام متحمل شده و دوباره موضوع کنوانسيون مطرح است و آقاي وزير خيلي راحت پشت تريبون مجلس سينه سپر مي کند و مي گويد تضمين نمي کنيم که اين لايحه مشکلات کشور را حل کند اما تضمين مي کنيم که ايران هراسي بيشتر نشود. 
وي ادامه داد: ما از همان ابتدا به ظريف گفتيم ايران هراسي که شما مدعي آن هستيد دو محور دارد، رژيم صهيونيستي و آمريکا و اين ها هم هيچ وقت دست از دشمني برنمي دارند اما دنيا که رژيم صهيونيستي و آمريکا نيست.
عضو کميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس درباره تبعات پيوستن به اين کنوانسيون اظهار کرد: همان طور که اشاره کردم استقلال ما در حوزه مسائل اقتصادي و در حوزه امنيتي زيرسوال 
مي رود، اعتقاد دارم در اين دولت 80 درصد اطلاعات اقتصادي، پولي و بانکي و مديريتي در اختيار دشمنان قرار گرفته و هر هيئتي که بعد از برجام وارد ايران شده، دست خالي برنگشته و مجموعه اي از اطلاعات را با خود برده است.  وي ادامه داد: مثل همان شرکت توتال، بوئينگ و ايرباس که داخل کشور آمدند و تمام اطلاعات 40 ساله 
ما را جمع آوري کردند و در حوزه پولي و بانکي هم بسياري از اطلاعات شرکت ها، شخصيت هاي حقيقي و حقوقي کشور داوطلبانه به موسسه «اف اي تي اف» داده شده است. 

آدرس مطلب http://resalat-news.com/newspaper/page/9333/1/44182/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha