آرشیو
انتخاب نشریه


شايع ترين سرطان در بانوان ايراني کدام است؟

رئيس سازمان نظام پزشکي فريدونکنار گفت: بنابر آمارهاي موجود 
شايع ترين دليل سرطان در خانم ها، 
سرطان سينه محسوب مي شود که از گستره شيوع آن از 15 تا کهنسالي است.
به گزارش ايسنا، عليرضا محمودي اظهار کرد: در دنيا به فکر درمان سرطان ها و البته بيشتر به دنبال پيشگيري و تشخيص زودهنگام هستند و اگر سرطان هاي خوش خيم و بدخيم پستان در مراحل آغازين تشخيص داده شود روند درمان مطلوب مي شود.
رئيس سازمان نظام پزشکي فريدونکنار تصريح کرد: در آمارهاي وزارت بهداشت تعداد مرگ و مير زنان کشور بر اثر اين سرطان بيش از 3هزار نفر در سال گزارش شده است در حالي که آمار ابتلا به مراتب بيشتر خواهد بود.
محمودي با اشاره به اينکه يکي از وظايف ذاتي سازمان نظام پزشکي افزايش سطح آگاهي بهداست سلامت در جامعه است، گفت: براي ارتقاي سلامت سطح جامعه، با خانم دکتر گرانپايه استاد دانشگاه تهران که دارنده نخستين جايزه جهاني گوهرشاد است رايزني به عمل آمد تا کارگاه آموزشي پيشگيري و غربالگري سرطان پستان در فريدونکنار برگزار شود.
وي با بيان اينکه اين همايش با همکاري کانون سلامت بانوان ايران برگزار مي شود، يادآور شد: سازمان نظام پزشکي فريدونکنار با هماهنگي فرمانداري اين شهرستان و کانون سلامت بانوان ايران اين همايش را در روز پنجشنبه 26 مهر ماه 97 از ساعت 14 و 30 دقيقه تا 17 و 30 دقيقه در مجتمع شهيد رجايي فريدونکنار برگزار مي کنند.

آدرس مطلب http://resalat-news.com/newspaper/page/9333/6/44112/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha