آرشیو
انتخاب نشریه


اخبار

توسط فرمانده  انتظامي خرم دره ؛
برنامه‌هاي هفته نيروي انتظامي 
خرم دره تشريح شد
خرم دره – خبرنگار رسالت:
همزمان با فرا رسيدن هفته نيروي انتظامي ، سرهنگ قاسمي فرمانده انتظامي شهرستان خرم دره در نشستي با خبرنگاران برنامه‌هاي اين  هفته رو تشريح كرد. سرهنگ قاسمي، فرمانده  انتظامي به سخنراني فرمانده انتظامي در قبل خطبه‌هاي نماز جمعه،  برگزاري صبحگاه مشترك، اهداي خون توسط كاركنان، تجليل از خادمان نماز، مانور موتور سيكلت‌ها، نشست با اساتيد دانشگاه‌ها، ديدار با خانواده  معظم شهدا، نشست با متعمدين، گلباران و غبار روبي مزار شهدا، برگزاري مسابقات قرآني كه در اين هفته برگزار مي‌شود اشاره  كرد.

مديرعامل شرکت آب منطقه اي گلستان تصريح:
کاهش بارندگي و افزايش دما در سال آبي 97-96 نسبت به دوره درازمدت
گرگان-خبرنگاررسالت:
مديرعامل شرکت آب منطقه اي گلستان گفت: ميزان بارش هاي سال آبي 96-97 در مقايسه با مدت مشابه سال گذشته 15 درصد افزايش و نسبت به دوره دراز مدت 8 و نيم درصد کاهش را نشان مي دهد.  همچنين ميزان بارندگي شهريور ماه نسبت به دوره شاخص درازمدت 65 درصد کاهش نشان مي دهد. به گزارش روابط عمومي شرکت آب منطقه اي گلستان، مهندس علي نظري اظهار کرد: درجه حرارت ايستگاه محوطه اداره گرگان (معرف دشت حوضه آبريز گرگانرود- قره سو) در مدت مهر لغايت ماه جاري، نسبت به دوره شاخص 4/4 درجه افزايش و در ايستگاه نراب (معرف ارتفاعات) 3/7 درصد افزايش داشته است.وي بيان کرد: جريان رودخانه ها نيز در مدت مهر لغايت ماه جاري نسبت به دوره شاخص در حوضه قره سو 82 و نيم درصد کاهش و در حوضه گرگانرود 60 و نيم درصد کاهش را نشان مي دهد.مهندس نظري افزود: ذخيره آبخوان هاي کم عمق استان در شهريور ماه سال جاري، در مقايسه با شهريور ماه سال گذشته 31/97 ميليون متر مکعب کاهش و در مقايسه با متوسط 25 سال گذشته 6/274 ميليون متر مکعب کاهش نشان مي دهد.

مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات آذربايجان غربي:
زيرساخت هاي ارتباطي منطقه آزاد ماکو توسعه مي يابد
اروميه-خبرنگار رسالت:
مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات آذربايجان غربي گفت:  زيرساخت‌هاي ارتباطي منطقه آزاد ماکو توسعه مي يابد. قاسم جليلي نژاد با اشاره به ظرفيت هاي منطقه آزاد ماکو با دارا بودن زيرساخت هاي ارتباطي در منطقه اظهار داشت: با توجه به توسعه خدمات الکترونيک، گسترش دولت و بانکداري الکترونيک و خريد و فروش هاي اينترنتي آماده همکاري در زمينه هاي مختلف با سازمان منطقه آزاد ماکو هستيم. مديرکل ارتباطات و فناوري اطلاعات آذربايجان غربي از تهيه مدل و برنامه کسب و کار طرح‌ها و پروژه هاي شرکت هاي فعال حوزه ICT و روش هاي سرمايه گذاري با همکاري سازمان منطقه آزاد ماکو خبر داد و افزود: حمايت از شرکت‌هاي دانش بنيان، ايده هاي نو و فناورانه از جمله سياست ها و برنامه هاي وزارت ارتباطات و فناوري اطلاعات است و در استان نيز همين امر در راستاي توسعه اشتغال پايدار دنبال مي شود. وي افزود: خصوصي سازي و جذب سرمايه گذاران بزرگ براي حمايت از شرکت هاي بومي و فعالان حوزه «آي .سي .تي » استان گامي مهم و تاثير گذار در فعال کردن اين حوزه و ايجاد اشتغال در استان به شمار مي رود و اين امر نيازمند تعامل و همکاري تمامي ارگان ها و سازمان هاست. 

امام جمعه بناب:
افرادي که با احتکار اجناس  براي مردم مشکل تراشي مي کنند،گرفتار غضب الهي خواهند شد
بناب- خبرنگاررسالت:
 امام جمعه بناب گفت: سرانجام ظالم و ستمگر گرفتار شدن در دورخ الهي است.بر اساس اين گزارش، حجت الاسلام شيخ مصطفي باقري بنابي  با اشاره به آيه 135 سوره انعام که فرمان قاطع به جمعيت کفار مي دهد؛ گفت: اگر تاريخ را درست بررسي و مطالعه کنيم خواهيم ديد که هيچ يک از ظالمان و ستمگران عاقبت خوبي نداشته اند و در عذاب الهي گرفتار شده اند و اگر غير از اين فکر کنيد، سخت در اشتباهيد.وي تصريح کرد: امروز شياطين دنيا از ترامپ گرفته تا دولتمردان رژيم غاصب صهيونيستي و آل سعود، جهنمي را که روشن کرده اند در آن مي سوزند و يقين کنيد زندکي براي آن ها عين يک جهنم است و آنهايي که به ملت هاي مظلوم خيانت کرده اند، هميشه در آتش دوزخ گرفتارند.رئيس شوراي فرهنگ عمومي شهرستان بناب تأکيد کرد:  افرادي که با احتکار اجناس  براي مردم مشکل تراشي مي کنند،گرفتار غضب الهي خواهند شد.

ميزباني بقعه امامزادگان ياسر و ناصر طرقبه از يک ميليون و ۴۵۴ هزار زائر داخلي و خارجي
مشهد-خبرنگاررسالت:
 يک ميليون و ۴۵۴ هزار زائر از ايران و سراسر جهان در 6 ماهه نخست سال ۹۷ مهمان حريم ملکوتي آستان مقدس امامزادگان ياسر و ناصر عليهماالسلام طرقبه شانديز شدند.حدود ۴۰ درصد تشرف زائران در اين 6 ماهه مربوط به کشورهاي خارجي با بيش از ۵۸۰ هزار زائر مي‌باشد.بالاترين آمار زائران خارجي مربوط به کشورهاي، عراق، پاکستان، لبنان و ساير کشورهاي اسلامي حاشيه خليج فارس است، و زائران کشورهاي افغانستان، هندوستان، آلمان، انگلستان و کشورهاي آفريقايي نيز تشرف کمتري را به اين آستان مقدس داشته اند. بيشترين تشرف زائران مربوط به مرداد ماه سال جاري با ۳۳۷ هزار و ۷۴۵ نفر مي باشد، که از اين تعداد ۱۳۵ هزار نفر زائر خارجي بودند.بيشترين تشرف زائران کاروان هاي زيارتي در ماه هاي ذي الحجه و دهه اول محرم بوده و به طور متوسط هفته اي ۱۰ تا ۱۵ کاروان زيارتي و در ماه هاي تير و مرداد امسال روزانه بين ۷ تا ۸ هزار زائر و در ماه هاي فروردين بين ۵ تا ۶ هزار زائر از شهرهاي مختلف ايران و کشورهاي جهان به اين بارگاه ملکوتي مشرف شده اند.

آدرس مطلب http://resalat-news.com/newspaper/page/9333/8/44108/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha