آرشیو
انتخاب نشریه


حسن هاني زاده در گفت‌وگو با رسالت:
عوامل وهابي براي تغيير ساختار مذهبي بصره، خيز برداشته اند

حسن هاني زاده در گفت‌وگو با رسالت گفت: از مدتها پيش عوامل وهابيت با شکل و شمايل جديد، خيز بلندي براي تغيير ساختار مذهبي در بصره برداشته اند و در ميان جوانان اين شهر نفوذ کرده اند. 
حسن هاني زاده اظهار کرد:  حادثه اي که اخيرا در شهر بصره و جنوب عراق رخ داد و طي آن عده اي آشوب طلب به کنسولگري ايران حمله کردند و پرچم مقدس جمهوري اسلامي ايران را آتش زدند يکي از حوادث دردناکي است که در طول سال‌هاي اخير اتفاق افتاد.
وي ادامه داد: در تجزبه و تحليل اين رخدادها چند عامل دخالت دارند؛ همان طور که مي دانيد از مدتها پيش روابط ايران و عراق از حوزه روابط ديپلماتيک خارج شد و به رابطه ميان دو ملت تبديل شد و اربعين حسيني نماد حرکت پرشور و همبستگي ملي دو ملت است.
کارشناس مسائل غرب آسيا تصريح کرد: ضمن اينکه حجم صادرات ايران سالانه بالغ بر 10 ميليارد دلار است و همه اين ها از سوي آمريکا و رژيم صهيونيستي و عربستان رصد شده است، از سوي ديگر طي سه سال گذشته سفارت عربستان در بغداد بازگشايي شد و  اين سفارت به کانون توطئه عليه وحدت اين دو کشور تبديل شده و براين اساس از مدتها پيش مسئله ضربه زدن به وحدت ملت عراق و همبستگي دو ملت در دستور کار عربستان قرار گرفته است. 
هاني زاده با بيان اينکه از مدتها پيش عوامل وهابيت با شکل و شمايل جديد، خيز بلندي براي تغيير ساختار مذهبي بصره برداشتند، افزود: آنها در ميان جوانان بصره نفوذ کرده اند بنابراين عربستان، آمريکا و رژيم صهيونيستي که از مدتها پيش 
جريان سازي هاي زيادي از طريق رسانه هاي خود عليه اين دو ملت آغاز کردند، طرح مسائل اخلاقي در مورد اتباع عراقي که به ايران سفر مي کنند و ايرانياني که به عتبات سفر مي کنند، در دستور کار اين مثلث شوم قرار گرفت.
وي ادامه داد: به نظر مي رسد عوامل ديگري هم در جريان هاي سياسي عراق وجود دارند که به ابزار اجرايي عربستان تبديل شده اند 
تا نفوذ عربستان در مناطق شيعه نشين به ويژه در بصره و ناصريه افزايش پيدا کند.
کارشناس مسائل غرب آسيا با تاکيد بر اينکه حرکت اخير برآيند يک سناريوي از پيش تعيين شده است، گفت: برمبناي اين سناريوي از پيش تعيين شده؛ عوامل حزب بعث که در بدنه نيروهاي مسلح و دولت عراق هم نفوذ دارند، تظاهرات را به سمت دشمني با ايران هدايت و مردم را براي حرکت به سمت کنسولگري عراق تشويق کردند.وي يادآور شد: اين حرکت از پيش طراحي شده بود و دست‌هاي پشت پرده تلاش دارند همچنان به موضوع وحدت ملت ايران و عراق صدمه بزنند. به گفته وي هم عناصر حزب بعث در داخل و هم ندانم کاري و بي تدبيري برخي جريان هاي سياسي شيعه، در کنار توطئه هاي آمريکا و رژيم صهيونيستي  و عربستان در شکل گيري اين حادثه دخيل بوده است و نبايد از اين توطئه ها 
برداشت اشتباهي داشت زيرا دشمنان ما همواره به دنبال ايجاد تفرقه و شکاف بوده اند. 

آدرس مطلب http://resalat-news.com/newspaper/page/9311/1/39210/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha