آرشیو
انتخاب نشریه


روز عفاف و حجاب

فضل الله فرخ 
آن كاري كه در خيابان انجام مي گردد يك كار عمومي است، يك كار اجتماعي است، يك تعليم عمومي است. اين براي حكومتي كه به نام اسلام سركار آمده تكليف ايجاد مي كند. حرام، كوچك و بزرگ ندارد.
آنچه حرام شرعي است نبايستي به صورت ‌آشكار در كشور انجام شود.
از فرمايشات مقام معظم رهبري
روز 21 تيرماه به عنوان روز عفاف و حجاب نامگذاري شده است.
21 تيرماه روزي است كه هزاران نفر به جرم دفاع از عفاف و حجاب در مسجد گوهرشاد به دست عمال رضاخان هتاك به خون غلطيدند و مظلومانه به شهادت رسيده و اين روز در جمهوري اسلامي به نام روز عفاف و حجاب نامگذاري شد.
اما آيا اين كافي است؟
كه فقط يك روز به نام عفاف و حجاب نامگذاري شود و بقيه سال به آن بي‌توجه باشيم و حتي بعضي از مسئولين با گفتار و كردار خود را ه را براي تهاجم دشمن به عفاف و حجاب باز كنند؟
از قديم الايام بر همگان روشن و آشكار بوده و هست كه استعمارگران حساسيت و دشمني خاصي نسبت به عفاف و حجاب داشته و دارند؛ زماني به وسيله آتاترك در تركيه و رضاخان در ايران به جنگ حجاب و عفاف برخاستند و تا حد قتل عام مردم در هر دو كشور پيش رفتند و هم اكنون نيز در كشورهاي اروپايي به شدت با عفاف و حجاب برخورد مي شود.
هنگام تسلط فرانسويان بر الجزاير يكي از برنامه‌هاي جدي آنان برخورد با عفاف و حجاب بود به طوري كه فرانتس فانون، جامعه شناس و فيلسوف فرانسوي در كتاب خود مي نويسد: «هر چادري كه دور انداخته مي شود افق جديدي كه تا آن هنگام بر استعمارگر ممنوع بود در برابر او مي‌گشايد پس از ديدن هر چهره بي‌حجاب اميد حمله‌ور شدن استعمار 10 برابر مي گردد.» و نيز مستر هنفر، جاسوس انگليسي مي گويد :«در مسئله بي‌حجابي زنان، بايد كوشش فوق العاده به عمل آوريم تا زنان مسلمان به بي‌حجابي و رها كردن چادر مشتاق شوند پس از آنكه حجاب با تبليغات وسيع از ميان رفت وظيفه ماموران ما آن است كه جوانان را به روابط نامشروع با زنان تشويق كنند و بدين وسيله فساد را در جوامع اسلامي گسترش دهند.» و از اين مطالب فراوان است كه حمله به حجاب و عفاف از برنامه‌هاي گذشته و امروز دشمنان است پس چرا ما 
اين گونه در برابر تهاجم وسيع دشمن بي‌تفاوت گشته‌ايم؟
مقام معظم رهبري در سال 1370 تهاجم فرهنگي دشمن را اعلام نمودند كه با بي‌توجهي مسئولين امر، اين تهاجم به شبيخون فرهنگي و قتل عام فرهنگي و ناتوي فرهنگي تبديل گرديد و متاسفانه مسئولين مربوطه نه تنها با اين تهاجم مقابله نكرده‌اند بلكه راه  تهاجم را بر دشمن گشودند و با موضع‌گيري‌هاي غلط آب به آسياب دشمن ريختند.
متاسفانه سال‌هاست كه اين سوالات بي جواب مانده است.
چرا رياست جمهوري كه موظف به اجراي قوانين است تا كنون قانون عفاف و حجاب را اجرا نكرده است؟

آدرس مطلب http://resalat-news.com/newspaper/page/9260/2/26990/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha