آرشیو
انتخاب نشریه


اخبار

مدير امور آبفاي شهرستان قدس خبر داد:
اصلاح شبکه آبرساني به طول يك کيلومتر 
شهرستان قدس-خبرنگاررسالت:
اصلاح شبکه آبرساني به طول يک کيلومتر در شهرستان قدس اجرا شد.بهزاد رضواني مدير امور آبفاي شهرستان قدس با اعلام اين خبر گفت: به منظور جلوگيري از هدر رفت آب آشاميدني و اتفاقات احتمالي به دليل فرسودگي انشعابات و شبکه ها در سطح شهرستان قدس امور آبفاي قدس در راستاي بهبود کيفيت و کميت آب شرب اقدام به شناسايي شبکه فرسوده در سطح شهرستان کرده است.رضواني افزود: در حال حاضر اين امور اقدام به اصلاح شبکه خيابان هاي وحدت 
۱ و۲ واقع در ۲۰ متري وليعصر به طول ۱۰۰۰ متر با لوله هايي به اقطار ۱۱۰ و ۱۶۰ از جنس پلي اتيلن کرده که سهم بسزايي در کاهش هدر رفت آب خواهد داشت.
رضواني در پايان خاطر نشان کرد طي اجراي اين عمليات ۱۵۰ رشته انشعاب آب مشترکين اصلاح و بازسازي شد.

فرماندار بناب:
بيش از 50 درصد واحدهاي مسکوني روستايي در بناب بهسازي و نوسازي شده اند
بناب-  خبرنگاررسالت:
 فرماندار بناب گفت: بيش از 50 درصد واحدهاي مسکوني در روستاهاي شهرستان بناب بهسازي و نوسازي شده اند.بر اساس اين گزارش، امين رفيعي در مراسم گرامي‌داشت روز دهياري ها در نشست دهياران شهرستان بناب با تبريک روز دهيار اظهار کرد: توجه به معماري سنتي در روستاها، اشتغال و مهاجرت معکوس، انجام کارهاي عمراني، افزايش درآمدزايي در روستاها و ... از جمله مسائلي است که بايد مورد توجه دهياران در روستاها قرار گيرند.وي با بيان اينکه دهيار به عنوان مدير يک روستا در صف اول ارتباط بين مردم و مسئولان بوده و اين ازاهميت جايگاه دهياري هاست؛ افزود: بايد از اين جايگاه براي خدمت به روستاييان استفاده کرد.
نماينده عالي دولت در شهرستان بناب با اشاره به منابع مالي محدود دولت تصريح کرد: عليرغم کمبود اعتبارات دولت براي انجام زيرساخت‌هاي روستايي محدوديت اعتباري ندارد!به گفته رفيعي، دهياران نبض مديريت در روستاها هستند که بايد با مديريت اجرايي بالاي خود در افزايش توانمندي هاي روستا و شناساندن آن به جامعه تلاش کنند.

مدير کل اوقاف و امور خيريه استان کردستان :
اجراي نيت از وظايف اصلي اوقاف است 
سنندج-خبرنگاررسالت:
مدير کل اوقاف و امور خيريه استان کردستان دردومين جلسه کميسيون رصد و نظارت بر حسن اجراي نيات موقوفات استان كه در اداره کل اوقاف و امور خيريه کردستان برگزار شد اجراي نيت را از وظايف اصلي اوقاف وا مور خيريه دانست و گفت: تمامي شهرستانها بايد در حوزه اجراي نيت واقفين کوشا باشند.
به گزارش روابط عمومي اداره کل اوقاف و امور خيريه کردستان حجت‌الاسلام مصطفي نوروزي در اين جلسه با اشاره به اهميت  اجراي نيت موقوفات در شهرستانها افزود: تمامي شهرستانها بايد با همکاري و تعامل با نهادهاي حمايتي و اجتماعي همچون بهزيستي،کميته امداد،علوم پزشکي،آموزش و پرورش و ... نسبت به اجراي امينانه نيت واقفين کوشا باشند .وي بابيان اينكه اجراي نيت يکي از وظايف اصلي اوقاف و امور خيريه است و انجام درست و امينانه اين برنامه موجب افزايش اعتماد مردم و ايجاد وقف هاي جديد در استان خواهد شد اظهارداشت: اکثر اجراي نيت موقوفات استان مربوط به مساجد 
مي باشد و اين مهم لازمه کارشناسي دقيق و حضور در مساجد داراي موقوفه جهت اجراي امينانه نيت واقفين مي باشد.

استاندار سيستان و بلوچستان :
مبارزه با پديده قاچاق نيازمند 
انگيزه قوي و انسجام همه جانبه است
زاهدان- خبرنگاررسالت :
استاندار سيستان و بلوچستان اظهارداشت: مبارزه با پديده قاچاق نيازمند انگيزه قوي و انسجام همه جانبه است لذا بايستي راهبرد منجسم با مشارکت همه دستگاه‌هاي اثرگذار اتخاذ شود تا ضمن حمايت از توليد داخلي؛ مبادله اقلام را به صورت نظام مند و ساماندهي شده در دستور کار قرار دهد. سيد دانيال محبي در جلسه کميسيون برنامه ريزي ، هماهنگي و نظارت بر مبارزه با قاچاق کالا و ارز استان با تاکيد بر تشکيل کارگروه تخصصي ويژه در اين امر گفت:  لازم است کارگروه تخصصي ويژه ذيل همين کميسيون و با عضويت اعضايي که تأثير مستقيم دارند؛ تشکيل شود تا بدون جانبداري و با برنامه ريزي همه لايه‌ها و سطوح کار را بررسي و کارشناسي و به يک راهبرد عملياتي مستمر برسد.استاندار با تأکيد بر اينکه ساماندهي واردات دام از مبادي ورودي استان يک ضرورت است؛ خاطرنشان کرد: نظام مندي و قانون مندي لازمه امر واردات دام به کشور است  لذا در بخش ساماندهي واردات دام بايستي تيمي متشکل از دستگاه‌هاي متناظر انتخاب شوند که از لحاظ سلامت کاري و برنامه ريزي نسبت به ديگران بهتر باشند.

در شهرستان ملارد انجام شد:
نصب هفت دستگاه کنتور الکترومغناطيسي بر روي تاسيسات آبرساني
شهرستان قدس-خبرنگاررسالت:
هفت دستگاه کنتور التراسونيک و الکترومغناطيسي از ابتداي امسال بر روي ورودي و خروجي مخازن و چاه هاي شهرستان ملارد نصب شد. مدير امور آبفاي شهرستان ملارد با  اعلام اين خبر افزود:  به‌دست آوردن اطلاعات دقيق از مقدار آب ورودي به شبکه آبرساني شهر و مقدار مصرف آن و همچنين محاسبه دقيق ميزان توليد و هدر رفت آب از اهداف نصب اين کنتور ها است. كريمي افزود: کاهش هزينه هاي عمليات 
نشت يابي و برآورد دقيق هدر رفت و شناسايي محل هاي داراي نقص را از ديگر مزاياي نصب کنتورهاي هوشمند به شمار مي رود. 
خير اله کريمي تصريح کرد: برآورد ميزان توليد آب جهت ارزيابي هدررفت شبکه هاي توزيع يکي از نياز هاي اساسي بخش مديريت مصرف است و با نصب اين کنتورها اطلاعات دقيقي از مقدار آب ورودي به شبکه و مصرف آن و مقايسه ميزان هدررفت با ميزان آب توليد شده به دست مي آيد.

آدرس مطلب http://resalat-news.com/newspaper/page/9260/5/26896/0
ارسال دیدگاه
  • ضمن تشکر از بیان دیدگاه خود به اطلاع شما رسانده می شود که دیدگاه شما پس از تایید نویسنده این مطلب منتشر خواهد شد.
  • دیدگاه ها ویرایش نمی شوند.
  • از ایمیل شما فقط جهت تشخیص هویت استفاده خواهد شد.
  • دیدگاه های تبلیغاتی ، اسپم و مغایر عرف تایید نمی شوند.
captcha