آرشیو
انتخاب نشریه
تاریخ انتشار:1397/10/21 / شناسه خبر:41323/سرویس:اجتماعی
امیر سیاری:
دشمنان اگر اشتباه کنند پاسخی پشیمان کننده دریافت خواهند کرد
معاون هماهنگ‌کننده ارتش گفت: پیام رزمایش نهاجا برای دوستان خوشحال‌کننده و به دشمنان نشان داد که اگر اشتباه کنند پاسخی قاطع و پشیمان کننده دریافت خواهند کرد.

به گزارش خبرنگار حوزه دفاعی و امنیتی گروه سیاسی خبرگزاری آنا، امیر دریادار حبیب‌الله سیاری در پایان هشتمین رزمایش اقتدار فدائیان حریم ولایت نیروی هوایی ارتش که در منطقه عمومی اصفهان برگزار شد در جمع خبرنگاران درباره کیفیت برگزاری این رزمایش گفت: امروز شاهد هنرنمایی تیزپردازان نیروی هوایی قهرمان ارتش جمهوری اسلامی ایران در آسمان ایران زمین بودیم.

وی ادامه داد: شما خبرنگاران و اصحاب رسانه مشاهده کردید در این رزمایش تعدد عملیاتی که انجام شد از جمله پرتاب بمب، راکت، موشک و نبرد هوایی و حتی زدن موشک در هوا توسط هواپیمای دیگر و بارریزی توسط هواپیماهای ترابری بسیار خوب، به موقع و با اقتدار انجام شد.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش جمهوری اسلامی ایران با اشاره به رشادت‌های نیروهای هوایی در دوران جنگ تحمیلی، تصریح کرد: آن‌هایی که دفاع مقدس را درک کردند حرف من را به خوبی درک می‌کنند که غُرش هواپیما به انسان و رزمندگان روحیه می‌دهد، امروز شاهد بودیم هواپیماهایی که به دست توانمند نیروهای صنعتی ما در نیروی هوایی ارتش،  وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و دانشگاه‌های کشور به‌روز شده و با تجهیزات بومی توسط خلبانان پرورش یافته و در این مرز و بوم و با این مهارت پرواز و مأموریت‌های محوله را به موفقیت انجام می‌دهند که موجب افتخار و احساس غرور است.

وی ادامه داد: در چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی ما به جایی رسیده‌ایم که تمام خلبانان را در داخل کشور آموزش می‌دهیم و  هواپیما تولید و بهینه‌سازی می‌کنیم و هواپیما صاعقه که توسط متخصصان داخلی تولید شده است به خوبی و با اقتدار بمباران اهداف از پیش تعیین‌شده را انجام دادند و رزمایش به خوبی انجام شد.

سیاری گفت: در این دو روز و شب گذشته ما شاهد اجرای عملیات‌هایی بودیم که خلبانان عزیز ما در آسمان به خوبی انجام دادند و این‌ها نشان‌دهنده اقتدار و توانمندی عظیمی است که در نیروی هوایی الهی و قهرمان ارتش وجود دارد.

وی با اشاره به تحریم‌ها اظهار کرد: تحت شدیدترین تحریم‌ها، تلاش و آمادگی بالای نیروی هوایی ارتش در شرایطی است که آمادگی و اقتدار آن موجب افتخار مردم شده است. این خلبانان جوان که به خوبی و البته به زیبایی این مأموریت را انجام دادند میانگین سنشان ۲۰ تا ۲۷ سال است و آن‌ها توانستند در این رزمایش اقتدار نظام جمهوری اسلامی ایران را در آستانه جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی به نمایش بگذارند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش مهم رسانه‌ها در نمایش اقتدار نیروهای مسلح اشاره کرد و گفت: رسانه‌ها باید اقتدار و آمادگی نیروهای مسلح را به خوبی به نمایش بگذارند تا دوست و دشمن بداند امروز ایران اسلامی به برکت انقلاب اسلامی به این توانمندی رسیده که تجهیزات موردنیاز خود را مانند جنگنده و موشک را در داخل کشور و بدون نیاز از خارج تولید کند و نیز با آموزش خلبان و نیروهای متخصص، رزمایش‌های بزرگ و بر اساس تاکتیک‌های مختلف را با موفقیت انجام دهد.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش انجام موفقیت‌آمیز هشتمین رزمایش اقتدار فدائیان حریم ولایت نهاجا را نشانه آمادگی و اقتدار نیروی هوایی دانست و گفت: همان‌طور که پیشکسوتان و رزمندگان مهین عزیزمان در دفاع مقدس از کشور حراست کردند، خلبانان جوانمان هم نیز آماده دفاع از کشور و البته موجب افتخار و سربلندی کشور هستند.

وی با بیان اینکه به بیش از ۹۵ درصد اهداف تعیین‌شده در هشتمین رزمایش اقتدار فدائیان حریم ولایت نهاجا دست یافته‌ایم، افزود: اگرچه به اهداف خود از برگزاری این رزمایش دست یافته‌ایم اما به این کفایت نکرده و نگاه ما همواره به جلو است. با رصد تهدیدها و با وجود تحریم‌ها به دنبال این هستیم که هر روز بهتر از روز گذشته باشیم. امروز شما شاهد عظمت و اقتدار نیروی هوایی ارتش و همچنین استفاده از انواع جنگنده‌ها و هواپیماهای سوخت‌رسان و ترابری بودید که موجب افتخار است.

سیاری ادامه داد: با وجود هوای نامناسب و وزش باد شدید تمام موشک‌ها و بمب‌های بومی مانند بمب قاصد به اهداف برخورد کردند و زیباترین صحنه، هدف قرار دادن و منهدم کردن موشک شلیک‌شده از جنگنده F۵ توسط موشک میگ-۲۹ بود که نشان‌دهنده تخصص و دقت بالای خلبانان جوانمان است.

معاون هماهنگ‌کننده ارتش افزود: تا قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تمامی متخصصان فنی و خلبانان نیروی هوایی در خارج از کشور آموزش می‌دیدند اما از زمان تشکیل دانشگاه شهید ستاری تمام خلبانان و متخصصان فنی در این دانشگاه و بر اساس استانداردهای جهانی آموزش می‌بینند و اگر این تخصص و آموزش مناسب نبود نمی‌توانستند به این خوبی این رزمایش و اقتدار را به نمایش بگذارند. تمامی این موفقیت‌ها و پیشرفت‌ها به دلیل خودباوری و استفاده از تجربیات گرانبهای پیشکسوتان هشت سال دفاع مقدس است.

سیاری در پایان تصریح کرد: پیام این رزمایش اقتدار و آمادگی نیروهای مسلح برای دفاع از کشور است که برای دوستان خوشحال‌کننده و به دشمن نشان می‌دهد که اگر اشتباه کنند پاسخی قاطع و پشیمان کننده دریافت خواهند کرد.

لینک خبر: