آرشیو
انتخاب نشریه
تاریخ انتشار:1397/8/14 / شناسه خبر:29913/سرویس:اجتماعی
شیخ‌الاسلام:
موسوی‌خوئینی‌ها طراح تسخیر لانه نبود
یکی از تسخیرکنندگان لانه جاسوسی گفت: ایده اصلی تسخیر سفارت توسط اتحادیه‌های دانشجویی دانشگاه‌های تهران صورت گرفت و موسوی‌خوئینی‌ها طراح تسخیر لانه جاسوسی نبود.

حسین شیخ‌الاسلام در گفتگو با خبرنگار احزاب گروه سیاسی خبرگزاری آنا، در پاسخ به سؤالی که آیا ایده تسخیر سفارت آمریکا توسط سید محمد موسوی‌ خوئینی‌ها برنامه‌ریزی شد، اظهار کرد: ایده اصلی تسخیر سفارت آمریکا توسط دبیران اتحادیه‌های دانشجویی دانشگاه‌های تهران صورت گرفت و موسوی‌خوئینی‌ها طراح تسخیر لانه جاسوسی نبود.

وی با بیان اینکه ابراهیم اصغرزاده، محسن میردامادی، حبیب‌الله بیطرف، محمود احمدی‌نژاد و فرد دیگری از طراحان اصلی این موضوع بودند، افزود: احمدی‌نژاد و شخص دیگری که از دانشگاه علم و صنعت بودند با ایده تسخیر سفارت آمریکا موافقت نمی‌کنند و سه نفر اول این کار را به انجام می‌دهند. احمدی‌نژاد مخالف تسخیر لانه جاسوسی آمریکا بود.

دانشجوی پیرو خط امام با اشاره به اینکه بعد از طراحی ایده این موضوع توسط دانشجویان به موسوی‌ خوئینی‌ها اطلاع داده می‌شود، اضافه کرد: فرمول اصلی تسخیر لانه جاسوسی آمریکا توسط دانشجویان پیرو خط امام این بود که شاه به کشور بازگردد و محاکمه شود.

شیخ‌الاسلام، حمایت‌های حضرت امام خمینی (ره) را سبب گسترده شدن ابعاد این موضوع دانست و گفت: ملت ایران به دلیل اینکه حمایت‌های امام راحل و سابقه جنایت‌های آمریکا در کشور از این حرکت دانشجویی پشتیبانی می‌کند و همه به سمت سفارت آمریکا آمدند.

وی با بیان اینکه نخستین بند توافق‌نامه الجزایر عدم دخالت آمریکا در ایران بود، ولی آنها باز در ایران مداخله کردند، عنوان کرد: مذاکرات بهزاد نبوی با آمریکایی‌های برای آزادی گروگان‌ها نشان داد که دولت‌های این کشور اصلاً به هیچ توافقی پایبند نیستند و در برجام نیز دلیلی دوم برای مذاکره نکردن با آمریکا است.

لینک خبر: