آرشیو
انتخاب نشریه
تاریخ انتشار:1397/6/23 / شناسه خبر:23516/سرویس:اجتماعی
سرپرست سازمان اورژانس کشورخبر داد:
راه‌اندازی اورژانس ویژه بانوان در کشور
سرپرست سازمان اورژانس کشور از راه‌اندازی اورژانس ویژه بانوان خبر داد و گفت: طی یک ماه آینده 700 دستگاه آمبولانس به ناوگان زمینی اورژانس افزوده می‌شود.

به گزارش خبرنگار بهداشت و درمان گروه اجتماعی خبرگزاری آنا، پیرحسین کولیوند سرپرست سازمان اورژانس کشور در سخنرانی پیش از خطبه های نماز جمعه و در آستانه روز اورژانس اظهار کرد: سال گذشته با کمک و همراهی وزیر بهداشت و تصویب مجلس شورای اسلامی مرکز «فوریت های پزشکی»، به سازمان اورژانس تبدیل شد و امروز بیش از ۲۸۰۰ پایگاه زمینی، ۳۹۰۰۰ پایگاه هوایی، و ۲۷۰ موتورآمبولانس و ۶۵ اتوبوس آمبولانس در کشور مشغول خدمت رسانی به هموطنان است.

وی با اشاره به اینکه اورژانس پیش بیمارستانی در سال 54 با داشتن چهار پایگاه فعالیت خود را در تهران آغاز کرد و به در سراسر دنیا چهارمین اورژانس دنیا محسوب می‌شد، افزود: به طور کلی هم اکنون ۴۸۰۰ دستگاه آمبولانس در کشور فعال هستند و در طول دو سال گذشته نیز 2400 دستگاه آمبولانس به ناوگان زمینی این سازمان اضافه شده است و 700 دستگاه دیگر نیز ظرف یک ماه آینده به این ناوگان افزوده خواهد شد.

سرپرست سازمان اورژانس کشور با اشاره به افزایش ۳۹ اورژانس هوایی در این دوره دولت گفت: اورژانس هوایی تاکنون بیش از ۲۲ هزار مصدوم را به مراکز درمانی منتقل کرده است و ۶۵ درصد مصدومان به طور مستقیم به اتاق عمل اعزام شدند.

کولیوند با اشاره به خدمت رسانی اورژانس در حوادث ملی یادآور شد: اورژانس کشور در مناسبت‌ها و حوادث کشوری مانند ایام محرم و صفر، اربعین، نوروز، طرح‌های زمستانی، چهارشنبه آخر سال و ... خدمات گوناگونی به مصدومان و بیماران ارائه می‌کند و در برخی حوادث مانند پلاسکو، معدن یورت و زلزله کرمانشاه به خوبی خدمت رسانی کرد به طوری که در حادثه زلزله کرمانشاه اورژانس توانست هفت رکورد را به ثبت برساند.

وی با اشاره به فعالیت ۱۷ هزار پرسنل جهادی و انقلابی در اورژانس کشور تصریح کرد: ۱۹۸۰ عمل جراحی در کمتر از سه روز در جریان زلزله کرمانشاه انجام شد و به کمبود دارو، تجهیزات و خون و فرآورده‌های خونی روبه‌رو نشدیم، همچنین تعداد قابل توجهی پیوند اعضا نیز در جریان این خدمات انجام شد و شش بیمارستان در جریان زلزله کرمانشاه در کمتر از ۱۵ ساعت راه‌اندازی شد که شامل بخش‌های اتاق عمل، رادیولوژی و ... بود.

سرپرست سازمان اورژانس کشور با اشاره به حضور زنان به‌عنوان نیمی از جمعیت کشور را تشکیل می‌دهند، افزود: در نظر داریم به زودی اورژانس ویژه بانوان را راه‌اندازی کنیم که خدمات مناسب و ویژه این قشر را ارائه دهند و حتی با مترو تهران مذاکراتی خواهیم داشت مبنی بر اینکه از رمپ ویژه برای انتقال به مراکز تروما استفاده شود.

لینک خبر: