آرشیو
انتخاب نشریه
تاریخ انتشار:1397/6/21 / شناسه خبر:23506/سرویس:اجتماعی
مدیرکل زندان‌های استان تهران خبر داد:
قبولی مددجوی محکوم به قصاص نفس در دانشگاه تربیت مدرس
مدیرکل زندان‌های استان تهران گفت: یکی از مددجویان زندان رجایی‌شهر که به جرم قتل و با محکومیت قصاص نفس در حین تحمل پنج سال حبس در آزمون کارشناسی ارشد ۹۷ شرکت کرده بود، در رشته مهندسی پزشکی دانشگاه تربیت مدرس قبول شد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری آنا از روابط عمومی اداره‌کل زندان‌های استان تهران، مصطفی محبی با اشاره به این‌که زندان‌های نظام جمهوری اسلامی ایران بستر اصلاح، رشد و تربیت افراد است، اظهار کرد: به‌عنوان مثال مددجو « آ.ع» از مددجویان زندان رجایی‌شهر که به جرم قتل و با محکومیت قصاص نفس در حین تحمل پنج سال حبس در آزمون کارشناسی ارشد ۹۷ شرکت کرده بود، با قبولی در آزمون، دانشجوی کارشناسی ارشد رشته مهندسی پزشکی دانشگاه تربیت مدرس شد.

مدیرکل زندان‌های استان تهران انگیزه درونی و امید به زندگی این مددجو را ستودنی دانست و افزود: با این‌که هجمه‌های معاندین و معارضین خارج و داخل کشور در حوزه قوه‌ قضائیه و بالاخص زندان‌ها تمامی ندارد، مشاهده موفقیت‌های تربیتی و آموزشی توسط مددجویان در زندان‌ها می‌تواند پاسخ خوبی به فعالیت‌های دشمنان در این زمینه باشد.

محبی گفت: علاوه بر مددجوی مذکور دو تن از مددجویان زندان‌های استان تهران نیز در دانشگاه پیام‌نور در مقطع کارشناسی ارشد رشته حقوق پذیرفته شده‌اند.

لینک خبر: