شناسه خبر : 1241
  پرینتخانه » سیاسی تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۲۲:۴۷ | 798 بازدید |
زهره الهیان در گفت‌وگو با رسالت مطرح کرد

امید‌بخشی به جوانان در بیانیه راهبردی رهبر انقلاب

نماينده مردم تهران در مجلس هشتم گفت: اولويت اصلي مقام معظم رهبري در بيانيه راهبردي اخيرشان اميد بخشي بر اساس واقعيت‌هاي موجود کشور به ويژه به جوانان است و مسئولان بايد با سرلوحه قرار دادن اين بيانيه حرکت خود را در راستاي اهداف بلند نظام و انقلاب تنظيم کنند و در عين حال شرايط و بستر مناسب را براي به‌کارگيري ظرفيت جوانان فراهم کنند.
امید‌بخشی به جوانان در بیانیه راهبردی رهبر انقلاب

نماينده مردم تهران در مجلس هشتم گفت: اولويت اصلي مقام معظم رهبري در بيانيه راهبردي اخيرشان اميد بخشي بر اساس واقعيت‌هاي موجود کشور به ويژه به جوانان است و مسئولان بايد با سرلوحه قرار دادن اين بيانيه حرکت خود را در راستاي اهداف بلند نظام و انقلاب تنظيم کنند و در عين حال شرايط و بستر مناسب را براي به‌کارگيري ظرفيت جوانان فراهم کنند.
زهره الهيان در گفت‌وگو با رسالت در خصوص بيانيه راهبردي رهبر معظم انقلاب اظهار داشت: بيانيه مقام معظم رهبري نقطه عطفي براي پيشرفت کشور در آغاز دهه پنجم به حساب مي‌آيد به اين معنا که ايشان در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامي، خطاب به جوانان و با رويکرد اميدبخشي اين بيانيه را صادر کردند.
نماينده مردم تهران در مجلس هشتم گفت: اين رويکرد نشان از اوج اعتقاد مقام معظم رهبري به نسل جوان است و باور و اعتقاد به اينکه، جوانان اين مرز و بوم خواهند توانست آينده‌اي درخشان براي نظام جمهوري اسلامي ايران رقم بزنند.
وي افزود: باور به توانمندي جوانان بر اساس يک نگاه خوش‌بينانه نيست بلکه بر اساس يک نگاه واقع بينانه است و مقام معظم رهبري اين نگاه واقع بينانه و رويکرد را بر اساس شواهد و آمار و ارقام ارائه فرمودند چرا که امروز ما با پتانسيل عظيمي از نسل جوان کشور مواجه هستيم که تحصيلکرده هستند و خوشبختانه در کشور به لحاظ منابع انساني متخصص، کمبودي نداريم.الهيان بيان کرد: ظرفيتي که بعد از انقلاب اسلامي از نظر تحصيل دانشگاهي مهيا شد شرايطي را به وجود آورده که جوانان امروز بتوانند با دستان پرتوان خود آينده‌اي روشن را براي کشور رقم بزنند.قائم مقام جمعيت رهپويان انقلاب اسلامي گفت: ما در شرايطي هستيم که ايران اسلامي ۸۰ ميليوني از نظر نيروي انساني متخصص، با آمريکايي که ۳۰۰ ميليون جمعيت دارد برابري مي‌کند و اين ظرفيت را بايد قدر دانست و مسئولين بايد به جوانان اعتماد کنند و به آنها مسئوليت بسپارند و در کنار سپردن مسئوليت‌ها به جوانان بايد اولويت اصلي مسئولين و نخبگان کشور اميدبخشي به جوانان باشد چرا که متأسفانه اين پتانسيل و ظرفيت قوي قشر جوان ما با پمپاژ نااميدي مخصوصا در شبکه‌هاي اجتماعي مواجه است.
وي ابراز داشت: ما در مبحث پمپاژ نااميدي به جوانان با يک جريان حساب شده که از خارج از کشور هم ريشه مي‌گيرد مواجه هستيم که از طريق شبکه‌هاي اجتماعي و ماهواره‌‌اي، آينده سياه و تاريکي را براي ملت ايران ترسيم مي‌کنند و در اين شرايطي متأسفانه ذهن جوانان دچار يأس و نااميدي نسبت به شرايط کشور مي‌شود.
الهيان بيان داشت: يکي از اولويت‌هاي دشمنان نظام در شرايط حاضر همين سياه‌نمايي و ادراک سازي بر اساس يأس و نااميدي در قشر جوان است و اين ذهن سازي غلط ناشي از تبليغات مسموم دشمن، باعث فلج شدن پتانسيل‌هاي جمعيت جوان کشور مي‌شود و به همين دليل اولويت اصلي مقام معظم رهبري در اين بيانيه، اميد بخشي بر اساس واقعيت‌هاي موجود کشور است.
وي گفت: آمار و ارقامي که منابع معتبر بين‌المللي امروز ارائه مي‌دهند نشان از پيشرفت کشور در بسياري از حوزه‌ها دارد، پيشرفتي که ما را در بعضي از حوزه‌ها جزء ۱۰ کشور برتر جهان نشان مي‌دهد و اين پيشرفت‌ها بايد قدر دانسته شود ضمن اينکه مرور اين پيشرفت‌ها در ۴۰ سال گذشته انقلاب اسلامي مي‌تواند ما را به سمت آينده‌اي درخشان رهنمون کند.
نماينده مردم تهران در مجلس هشتم ادامه داد: البته در اين شرايط و وضعيتي که ما تا رسيدن به وضعيت مطلوب فاصله داريم بايد با نگاه واقع بينانه وضع موجود را آسيب شناسي کنيم و از وضعيت حال کشور تحليل عميقي مختص به آن داشته باشيم تا با شناخت آسيب‌ها و کاستي‌ها بتوانيم درصدد برنامه‌ريزي براي جبران عقب‌ ماندگي‌ها باشيم که اين وظيفه نسل جوان است.
وي گفت: نسل جوان مي‌بايست با کمک نخبگان و اساتيد بتواند جايگاه خود را در اين شرايط فعلي کشور و شرايط آينده کشور بازيابي کند و ظرفيت‌هاي خود را قدر بداند و اين ظرفيت‌ها را در راستاي پيشرفت کشور به کار بگيرد.
الهيان با اشاره به عدالت و عدالت محوري در بيانيه مقام معظم رهبري بيان داشت: يکي از محورهايي که مقام معظم رهبري به آن اشاره فرمودند مبحث عدالت محوري است که همچنان از شعارهاي اساسي انقلاب و رسيدن به وضعيت مطلوب عدالت اجتماعي و زدودن فقر، همچنان از اولويت‌هاي انقلاب است.
وي گفت: مقام معظم رهبري در شرايطي نارضايتي خود را از وضعيت عدالت در کشور در راستاي اهداف عدالت محور مطرح کردند اما در اين بيانيه عنوان کردند که عدم رضايت از وضعيت موجود عدالت، به اين معنا نيست که بعد از انقلاب اسلامي در زمينه تحقق عدالت اقداماتي نداشتيم بلکه در کشور شرايط خوبي براي محروميت زدايي و حرکت‌هاي جهادي صورت گرفته است.
قائم مقام جمعيت رهپويان انقلاب اسلامي بيان کرد: دولت‌هاي گذشته برنامه‌ريزي و اولويت خود را مناطق محروم کشور قرار دادند و خدمات جدي در دوره‌هاي مختلف به مناطق محروم صورت گرفته است، البته فاصله تا رسيدن به وضعيت ايده‌آل همچنان زياد است و بايد تلاش بيشتري انجام شود و اين وظيفه مسئولين است که با مديريت جهادي و درک درست از شرايط محروم و مستضعف جامعه بتوانند اين عدالت را بيش از گذشته محقق کنند.
وي تاکيد کرد: مسئولين بايد با سرلوحه قرار دادن اين بيانيه حرکت خود را در راستاي اهداف بلند نظام و انقلاب تنظيم کنند و در عين حال شرايط و بستر مناسب را براي به‌کارگيري ظرفيت جوانان فراهم کنند.

|
به اشتراک بگذارید
تعداد دیدگاه : 0
  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط رسالت در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.